Czy wierzysz Jezusowi Chrystusowi?

Czy wierzysz Jezusowi Chrystusowi?
(Fot. pl.depositphotos.com)
Jan Głąba SJ

Wiara to coś więcej niż łykanie tego, co ktoś nam mówi. Wiara to relacja o pewność serca, że ten, który mnie zapewnia jest uczciwy. Taką pewność można mieć wtedy, kiedy z kimś, kto nas o tym zapewnia, mamy relację. Czy wierzysz Jezusowi Chrystusowi?

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

Moi dziadkowie prowadzą pensjonat w górach, do którego przyjeżdża bardzo wiele rodzin i odpoczywają. Ale ja ten budynek pamiętam jako surową bryłę z dzieciństwa, z której nic nie było a teren dookoła był nieuporządkowany. Pamiętam, że wtedy lubiłem słuchać opisów co, gdzie będzie i jak będzie wyglądało. We wszystko to wierzyłem, bo dziadkowie mogą mówić nieprawdę.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi, że idzie nam przygotować miejsce: „Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział”.

Wiara to nie tylko łykanie tego, co nam ktoś mówi, bo takie łykanie często może być naiwnością. Wiara. Wara to coś więcej. Wiara to relacja o pewność serca, że ten, który mnie zapewnia jest uczciwy. Taką pewność można mieć wtedy, kiedy z kimś, kto mnie o tym zapewnia, mam relację.

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza do tego, by nasza wiara weszła na poziom relacji, bym uwierzył Jezusowi.

Tomasz, który przeżywa wątpliwości mówi, mu: Panie, nie znamy tej drogi. Wtedy Jezus mówi: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

Moi drodzy, postawmy sobie dzisiaj pytanie, wierzymy Jezusowi Chrystusowi?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Czy wierzysz Jezusowi Chrystusowi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.