Czym jest "trzeci język", o którym wspomina Biblia? "Może on wyrządzić wiele dobra i zła"

Czym jest "trzeci język", o którym wspomina Biblia? "Może on wyrządzić wiele dobra i zła"
fot. Dominikanie.pl / YouTube
dominikanie.pl / YouTube.com / pk

- "Trzeci język" wielu uczynił nieszczęśliwymi, wielu skazał na tułaczkę - mówi ojciec Wojciech Jędrzejewski OP w drugim filmie z cyklu "Wewnętrzny komentator". Dominikanin zwraca w nim uwagę na istnienie wewnętrznego głosu, który odgrywa bardzo ważną rolę w naszym myśleniu i działaniu.

O. Wojciech Jędrzejewski OP zaprasza nas na kolejne spotkanie z szeregiem naszych wewnętrznych komentatorów. Komentatorów, którzy mogą nam ułatwiać, ale też utrudniać życie.

DEON.PL POLECA
Czym jest "trzeci język" z Księgi Syracha?

Ciekawy trop dotyczący naszych wewnętrznych komentatorów możemy odnaleźć w Księdze Syracha. Jest w niej mowa o tzw. "trzecim języku" lub innymi słowy "glossie", "narratorze" czy "wewnętrznym komentatorze", który potrafi zdziałać wiele dobrego, ale również wiele złego.

Dominikanin podkreśla, że "trzeci język" odgrywa w nas bardzo ważną rolę i może nawet sprawić, że rozpadnie się nasza wewnętrzna integralność i intymność.

- "Trzeci język" wielu "uczynił nieszczęśliwymi, wielu skazał na tułaczkę". Syrach mówi o trzecim głosie, który wchodzi w dialog dwóch osób i próbuje przeforsować swoją narrację. Ale można to zastosować również do naszego konceptu wewnętrznego komentatora - mówi o. Wojciech Jędrzejewski OP.

Pomyśl, jakiego rodzaju komentarze zewnętrzne, ale także te wewnętrzne sprawiają, że rosną ci skrzydła u ramion? Czy często je słyszysz?

Posłuchaj drugiego odcinka z cyklu "Wewnętrzny komentator":

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Czym jest "trzeci język", o którym wspomina Biblia? "Może on wyrządzić wiele dobra i zła"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.