"Bóg mnie uratował" - przejmujące świadectwo

"Bóg mnie uratował" - przejmujące świadectwo
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
Łukasz Matwiejczuk

Chciałem podzielić się z Wami świadectwem działania Bożej łaski w moim życiu. Poprzez trudne sytuacje, z którymi przyszło mi się zmierzyć, mogłem dostrzec, że Bóg ma wspaniały plan dla mojego życia, ma wspaniały plan dla życia każdego z nas.

Mój Ojciec prowadził firmę budowlaną, która popadła w ogromne długi, pojawiło się jednak światełko w tunelu, udało mu się podpisać umowę na duży obiekt. Był przekonany że ta realizacja pozwoli odbić się od dna. Potrzebował jednak pieniędzy aby ją zrealizować. Sam miał już kilka drobnych kredytów  i nie mógł dostać kolejnego. Naciskał wówczas, abym został na papierze prezesem firmy, wówczas firma dostałaby kredyt i mógłby zrealizować inwestycję.

W końcu zgodziłem się, choć nie byłem wówczas świadom konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać. Okazało się, że na skutek wielu błędów - pracowników i naszych budowa przyniosła kolejne ogromne straty. Firma utonęła w długach, było za późno na ogłoszenie upadłości.

W związku z tym, że formalnie byłem prezesem firmy, to prawnie odpowiadałem za wszystkie długi, jakie w tym czasie powstały - sięgały one wówczas setek tysięcy złotych. Natomiast całe zadłużenie firmy wynosiło wiele ponad milion złotych.

Rozpętało się piekło, firma przestawała funkcjonować i każdy chciał wydrzeć jakąś resztkę dla siebie. Zaczęły pojawiać się groźby ze strony ludzi, którzy nie otrzymali swoich pieniędzy, na szczęście tylko raz skończyły się dotkliwym pobiciem. Bałem się chodzić do pracy, cały czas przyjeżdżali windykatorzy i komornicy. Nikogo nie interesowało, że zgodziłem się być Prezesem, aby pomóc Ojcu, bo w świetle prawa byłem odpowiedzialny za całe długi firmy.

Cała ta sytuacja trwała kilka lat i stała się nie do wytrzymania. Pewnego dnia wróciłem do pustego domu po całym dniu, załamany psychicznie położyłem się na łóżku i leżałem przez kilka godzin, przed oczami zrobiło mi się czarno, nie wiedziałem co się dzieje czułem jedną wielką obojętność i jedną nieodpartą myśl która pozwoliłaby skończyć to ciągnące się od kilku lat cierpienie, którego końca nic nie zapowiadało - myślałem wtedy, aby skończyć swoje życie… byłem jednak tak słaby że nie byłem w stanie ruszyć się z łóżka, przeleżałem więc tak kilka godzin… W końcu zmusiłem moje bezwładne ciało aby wstać i dowlekłem się do kuchni, popatrzyłem wtedy na wiszący w kuchni obraz przedstawiający Jezusa - ugięły mi się kolana.

Wielokrotnie kłóciłem się z Bogiem gdy nie mogłem sobie poradzić ze swoją sytuacją, wtedy jednak nic nie czułem byłem całkowicie obojętny. Wtedy stało się coś dziwnego usłyszałem głos, jakby we własnym wnętrzu, "Nie bój się, ja jestem" - poczułem wtedy tak ogromny przypływ miłości, wydawało mi się, że zaraz umrę, wydawało mi się, że nie jestem w stanie znieść takiego ogromu miłości. Zwinąłem się, jak foliowy worek przyłożony do ognia i płakałem, leżąc na płytkach posadzki w kuchni.

Gdy jednak wstałem, nic już nie było takie samo, już nie byłem tym samym człowiekiem. Uświadomiłem sobie po czasie, że miałem depresję, że załamałem się emocjonalnie, że w tamtej chwili otrzymałem niczym nie zasłużoną łaskę, dzięki której mogłem się podnieść i stawić czoło przeciwnościom.

Wtedy Jezus pokazał, jak bardzo jest blisko w całej tej sytuacji. Nagle popatrzyłem na wszystko z zupełnie innej perspektywy. Zobaczyłem, jak w zestawieniu z tym źródłem niepojętej miłości moje problemy są małe. To co jeszcze przed chwilą wydawało mi się sytuacją nie do przejścia, nagle stało się drobnostką.

Doświadczyłem tego, że Bóg prawdziwe istnieje i chce działać w naszym życiu.  Skoro jest tak blisko, to to wszystko, co mnie spotkało, ma sens. A skoro ma sens, to warto żyć.

To było przełomowe zdarzenie, które zapoczątkowało proces mojej przemiany. Widzę, jak z tych beznadziejnych sytuacji wynika dzisiaj ogrom dobra.

Wtedy jednak nie rozumiałem, dlaczego spotkało mnie to wszystko i im bardziej starałem się to zrozumieć, tym gorzej się czułem, ponieważ w swojej ograniczonej ludzkiej logice nie miałem pojęcia, w jaki sposób Bóg może wyciągnąć z tego dobro. Dopiero, gdy zamiast starać się zrozumieć, zacząłem wierzyć to wszystko zaczęło nabierać sensu.

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, jeżeli chcesz doświadczyć prawdziwej wolności, to bez względu na to, jak trudna i niezrozumiała jest sytuacja, w której się znalazłeś, musisz uwierzyć, że jest wpisana w część Bożego planu dla Twojego życia. Chęć zrozumienia i ogarnięcia trudnych sytuacji musi ustąpić miejsca wierze i zaufaniu Bogu. To nie znaczy, że masz usiąść i nic nie robić - to nie tak. Wręcz przeciwnie, masz działać, ale w pełni wiary i zaufaniu do Boga.

W Piśmie Świętym jest napisane:

"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz że, JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie".

Co to znaczy? Po pierwsze, że wiara jest aktem naszej wolnej woli. Tak więc, niezależnie od tego, co w danym momencie czujemy, w jakiej sytuacji się znajdujemy - możemy ją przyjąć w każdym momencie.

Po drugie, że nasze zbawienie dokonuje się dzięki wierze, dobre uczynki mają wynikać z naszej wiary i miłości do Boga. Ale to nie dzięki nim jesteśmy zbawieni. Zwróćmy uwagę na św. Pawła - jak wyglądało jego życie, zanim się nawrócił - mordował chrześcijan. Dlatego nie ważne jest, jak dotychczas wyglądało Twoje życie… W akcie swojej wolnej woli możesz uznać Jezusa swoim Panem i zbawicielem - możesz to zrobić w każdym momencie.

Jezus "odwalił  za nas całą robotę" na krzyżu, my tylko musimy przyjąć ten bezcenny dar. On stał się barankiem ofiarnym dla naszego zbawienia.

Dlatego uznaj w akcie swojej wolnej woli, że Jezus jest Twoim Panem i Zbawicielem.

Warto przytoczyć jeszcze jedne słowa z Pisma Świętego: "Wiara rodzi się z tego co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest słowo Chrystusa" z kolei Jezus jest "słowem, które stało się ciałem" dlatego bez eucharystii, bez sakramentów świętych, bez pisma świętego nie jesteśmy w stanie wzrastać w wierze.

Kolejnym krokiem, równie nie łatwym, jest dziękczynienie.

Bóg ma doskonały plan na nasze życie, jednak nie będzie mógł wprowadzić nas w kolejny etap do momentu, aż zaakceptujemy naszą obecną sytuację.  Bez względu na to, jakie są przyczyny naszej obecnej sytuacji Bóg szanuje naszą wolną wolę i pozwala, aby spotykały nas doświadczenia.

I może nam się wydawać to bez sensu, ale w tym momencie wiara musi wziąć pierwszeństwo przed rozumieniem i musimy zacząć uwielbiać Boga we wszystkich okolicznościach, jakie nas spotykają. Bez względu na to, czy wydają się być dobre, czy złe.

Jeżeli zamiast narzekać, zaczniesz uwielbiać, wówczas światło zacznie przenikać ciemność. Bóg będzie mógł zacząć cię wyprowadzać w miejsce, w którym chce cię mieć.

Doskonale wiem, jak trudno dziękować Bogu w trudnych sytuacjach, gdy waliło mi się całe życie, bycie wdzięcznym było ostatnią rzeczą o jakiej myślałem.

Nauczyłem się jednak, że muszę zaufać Bogu na 100%. Postawa dziękczynienia i uwielbienia jest wyrazem całkowitego zaufania Bogu.

Dziękczynienia wprowadza nas w przestrzeń obecności Boga, a wtedy dzieją się wielkie rzeczy.

Przestaniesz się skupiać na groźnych okolicznościach i dostrzeżesz, jak Bóg zaczyna działać.

Gdy zacząłem uwielbiać Boga w tym wszystkim, co mnie spotkało, to zacząłem dostrzegać, jak zaczyna działać On w moim życiu, wyprowadzając dobro z tych wszystkich sytuacji.

Dokonała się przemiana całej mojej rodziny i dzisiaj wiem że nie byłaby ona możliwa, gdyby nie ta sytuacja.

Naprawdę akceptacja każdego zdarzenia w postawie dziękczynienia, otwiera drzwi mocy Bożej, która będzie działać w nas i przez nas, a my doświadczymy radości. Choć nasze dziękczynienie musi być oparte na wierze w słowo Boże, a nie na uczuciach.

Oczywiście istnieje coś takiego, jak konsekwencje złych wyborów, ale Boża obietnica polega na tym, że wszystko działa na naszą korzyść, gdy mu zaufamy.

Dopóki chowałem w swoim sercu żal z powodu mojej sytuacji, to nie pozwalałem działać Bogu w moim życiu. Gdy mu zaufałem i zacząłem dziękować i wielbić za moje życie - takim jakim jest, to On mógł przejąć inicjatywę i umieścić mnie tam, gdzie chciał mnie mieć.

Żal, lęk i narzekanie powodują opóźnienie realizacji Bożego planu względem nas. Jego czas działania nie zawsze odpowiada naszemu, ale On zawsze przychodzi na czas.

Znam całe mnóstwo osób, które bez doświadczenia cierpienia w swoim życiu nie odkryłyby Boga.

Często Bóg jest na samym końcu, próbujemy wszystkiego, tylko nie zwracamy się do Niego i przez to po drodze zostajemy poranieni, ale w końcu docieramy do niego.

Prawda jest też taka, że nie możemy zrozumieć naszym ograniczonym rozumowaniem, ogromnego zakresu Bożego planu, względem tego świata.

Dlaczego Bóg zesłał burzę na Jeziorze, gdy Jezus był w łodzi razem z uczniami? Aby objawiła się jego moc. Czy Apostołowie potrafili to wówczas dostrzec? Różnica nie leży w sytuacji, ale w punkcie widzenia i w tym, co w efekcie z tego wyniknie.  Dlatego podejmij decyzję, aby stanąć w wierze, a Bóg da Ci siły abyś to uczynił.

Najlepszym dowodem i podsumowaniem tego wszystkiego, co dotychczas powiedziałem, jest ukrzyżowanie Jezusa Chrysusa.

Można było odnieść wrażenie, że zło wygrało, Bóg został przybity do drzewa krzyża. Czy możemy sobie wyobrazić, co działo się wówczas w głowach apostołów? Poświęcili wszystko i poszli za Jezusem, byli przekonani że On jest Mesjaszem, a tym czasem leży w grobie. Jednak cały czas był realizowany wspaniały plan Boży dla zbawienia świata.

Słowo Boże musiało się wypełnić. Sam Jezus był posłuszny słowu, choć jest słowem, które stało się ciałem.

Nie bądźmy więc jak uczniowie idący do Emaus, którzy szli z Jezusem i nie potrafili go rozpoznać.

To nie Bóg nas opuszcza, to my go opuszczamy.

Po grzechu pierworodnym nie ma raju na ziemi, ale Twoje cierpienia mogą mieć głęboki sens i może wyniknąć z nich ogromne dobro, jeśli tylko uwielbisz w nich Boga.

Być może to co powiedziałem, nie jest dla Ciebie do końca zrozumiałe. Zachęcam cię wówczas do czytania pisma świętego - słowo Boże pomaga nam zrozumieć i odkryć prawdę o Bożej obecności w naszym życiu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Bóg mnie uratował" - przejmujące świadectwo
Komentarze (22)
16 marca 2018, 06:40
Nazywam się Richard William i widzę komentarze od osób, które otrzymały już pożyczkę od kobiety obawiającej się Boga o imieniu Mary Pery, a następnie postanowiłem zastosować się do ich zaleceń i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na moim osobistym rachunku bankowym całkowitą kwotę, o którą prosiłem dla. To naprawdę świetna wiadomość i doradzam wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyć wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej (marryperyloanhome@gmail.com). Cieszę się, że dostałem pożyczkę, o którą prosiłem.
J
Jacek
21 maja 2017, 11:43
W pierwszym momencie moja wewnętrzna "faryzejskość" kazała mi dojść do podobnego wniosku. :) Ale to nie jest sedno. Naprawdę nie chodzi o to co się stało później tak po ludzku. Nie dowiemy się. Może faktycznie Bóg zesłał milion, a może bohater dostał spadek, a może nastąpił cud i wierzyciele mu odpuścili. Nie o to chodzi.  SKupmy się na drugiej części świadectwo bo to nauka dla nas wszystkich, dlatego właśnie jest ono wiarygodne. 
T
tak
9 sierpnia 2014, 13:03
Proszę: 54 osoby oceniły ten artykuł. WSZYSCY na 5. Więc gdzież u licha są ci nienawistnicy o których ciągle piszą redaktorzy deonu? Z tego też widać, że pewnych sprawach myślimy tak samo, czujemy tak samo. Ale tez są opinie, które są nam obce i mamy prawo do własnego osądu. My Was nie wyzywamy od hejterów, wiec i Wy nie szastajcie słowem hejter po polsku:nienawistnik bo sami wprowadzacie w ten sposób konflikty.
A
Adrian
9 sierpnia 2014, 07:37
Super tekst, wielkie dzięki. Też dziękuję innym osobą za info o książce. Już wcześniej mi o niej koleżanka z akademika mówiła. Ale jak to na wakacjach zupełnie mi to z głowy wyleciało. Teraz na pewno ją przeczytam i kolegą o niej opowiem. Także, serdeczności dla wszystkich.
S
sperantes
8 sierpnia 2014, 18:15
Wspaniałe świadectwo, dziękuję. Podczas czytania tego przypomniałam sobie o książce ,,Moc uwielbienia" (autor: Merlin R. Carothers), która pomogła mi w otwarciu się na uwielbienie i dziękczynienie. Od kiedy otworzyłam się na to - moje życie stało się piękniejsze, a relacja z Panem Bogiem niezwykła. Polecam każdemu! :)
I
iza
3 sierpnia 2014, 20:52
Mam nadzieję, że jest dobrze, a to dla Ciebie w podziękowaniu za świadectwo: (Rz 8,35.37-39) Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował. I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
M
Magda
30 lipca 2014, 08:24
Dziękuje...:)
.
...
30 lipca 2014, 00:37
Dziękuję za świadectwo.
K
Karol
30 lipca 2014, 00:16
Dzięki za świadectwo, ja też mam długi. Ale jak się będę modlił to pewnie Bóg mi pomoże.
T
than
31 lipca 2014, 00:27
Tak na pewno, ześle Ci milion dolców na konto. Przecież to oczywiste. Jakie te katole głupie.
K:
katol :)
3 sierpnia 2014, 19:38
Żal mi Cię than nie wiesz co tracisz 
A
ariel
3 sierpnia 2014, 19:53
ty than za to ty jesteś mądry wnioskując po tym że nawet nie wiesz o co chodzi w tym świadectwie-Bóg zesłał mu milion dolarów hehehhe to się nazywa  dopiero głupota życzę ci by i ciebie Bóg oświecił!!
JW
Jolanta Wideł
29 lipca 2014, 23:58
Z całego świadectwa to zdanie najbardziej mnie obchodzi - "Bóg ma doskonały plan na nasze życie, jednak nie będzie mógł wprowadzić nas w kolejny etap do momentu aż zaakceptujemy naszą obecną sytuację." Dziękuję :)
E
Emma
29 lipca 2014, 22:03
A co z długiem firmy? Nagle Bóg zesłał milion na pokrycie zadłużenia? Coś niedokończone to świadectwo i przez to mało wiarygodne.
P
Pluton
30 lipca 2014, 00:39
Autor jeszcze się sam łudzi że coś się zmieni na lepsze w jego życiu jak uwierzy w boga. Ale to tylko samo-oszukiwanie się. Prędzej czy później straci wszystko , z nadzieją włącznie.
1
142
30 lipca 2014, 11:10
Tu nie chodzi i długi, pieniadze, a o to że Jezus ocalił jego życie. Ten człowiek nadal żyje .
E
Emma
30 lipca 2014, 19:38
Ale to nie jest życie, tylko wegetacja dopóki nie przejrzy na oczy, że jest sam, a jego problemy nadal istnieją. Boża obecność nie nakarmi jego rodziny. Długi fizycznie nadal istnieją. Wpływają na jakość życia nie tylko jego ale i bliskich. Kiedyś trzeba je będzie spłacić. Jego beznadziejna sytuacja wcale się nie zmieniła. W tekście nic na ten temat nie ma. Człowiek ten teraz ma jedynie złudne przekonanie, że to wszytko było po coś, że Boża obecność pomaga mu przetrwać psychicznie.
R
Rachel
30 lipca 2014, 23:30
Problemy nadal istnieją, ale jest nowa jakość w nastawieniu człowieka - bardzo silne przeświadczenie, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku, innej opcji w ogóle się jakby nie widzi. Przestajesz myśleć - czy dam radę?..., zaczynasz myśleć: OK, wiadomo, że dam radę, jak to zrobię?... to jest kolosalna różnica - umysł zaczyna szukać rozwiązań, a nie kręci się wciąż w martwym punkcie. Ponadto w takiej sytuacji (nawrócenia) często bywa, że pojawiają się okoliczności..., ludzie..., sytuacje..., nie wiadomo skąd, którzy/które wnoszą nowe elementy do układu i to wszystko generuje najdziwniejsze rozwiązania i wyjścia z labiryntu. Zmartwienia, smutek, itp. nie schodzą poniżej pewnego pułapu jaźni - poniżej, głęboko, jest bezpieczna, nienaruszalna strefa jakiegoś dziwnego optymizmu - człowiek sam tego nie rozumie. Bywa, że spełnia się najskrytsze marzenie, o którym mógł wiedzieć tylko Bóg, bo tak nieprawdopodobne to było, że człowiek sam przed sobą bał się do tego przyznać, powiedzenie komukolwiek nie wchodziło nigdy w grę. Nie każdy jest w stanie w to uwierzyć, to są bardzo dziwne rzeczy.
O
otyliax
3 sierpnia 2014, 22:42
nieprawda teraz Bóg bedzie współdziałał we wszystkim ku dobremu i pomoze mu spłacic długi przez ludzi i rózne sytuacje , bedzie mógł podsunać mu różne rozwiązania bo otworzył się na Jezusa i jego Słowo " Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według Jego zamiaru" Rzymian 8,28
A
Aneta
29 lipca 2014, 20:05
Zabawne, ale w moim życiu było podobnie. Musiało wiele się wydarzyć, musialam przejść mobbing w pracy i inne cierpienia i porazki zyciowe, musialam spaść na dno, aby zobaczyć i dostrzec miłość Boga. Tak, to prawda, Bóg nas kocha i zabiega o nas tylko że my w zabieganiu i własnym egoiźmie nie dostrzegamy tego. Zamiast siegać po Pismo Świete... czytalam poradniki motywujące, dzialajace na podświadomość, Paula Coelho traktowalam bardziej jak bożka.......... aż zdarzyl sie cud nawrocenia i wszystko za czym dążylam do tej pory i co było dla mnie najważniejsze.... stracilo nagle sens i wartośc. Powierzmy swoje życie Bogu i prośmy Maryję aby się nami zaopiekowała, a reszta bedzie na odpowiednim miejscu. Chwala Panu :)
U
Ula
29 lipca 2014, 19:10
Pół godziny temu modliłam się o znak jakie moje cierpienie ma sens. Chyba dostałam odpowiedź. Dziękuję za to świadectwo...
M
Muszkieter
29 lipca 2014, 18:51
Do połowy artykułu byłem zaciekawiony, ale od połowy do końca zaczyna się prawienie o tym, jaki to Bóg jest dobry i co potrafi zdziałać w naszym życiu. Wolałbym przeczytać, co się stało z firmą, jak wyszedłeś z długów, jak potoczyła się sytuacja, poza ogólnikami. Bo to, że zawierzyć Bogu trzeba, aby mógł czynić cuda przez ludzkie ręce - jest oczywistością. Ciekawsza opowieść, by przekonać wahających się to taka, w której opiszesz jak to się wydarzyło.

Skomentuj artykuł

"Bóg mnie uratował" - przejmujące świadectwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.