Gdyby nie ich przeczucie, nigdy nie odkrylibyśmy Zmartwychwstania Jezusa

Gdyby nie ich przeczucie, nigdy nie odkrylibyśmy Zmartwychwstania Jezusa
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
Paweł Kosiński SJ

W jej uszach brzmiało ostatnie słowo, jakie usłyszała od Jezusa. Na jej ubraniu pozostały ślady Jego krwi. Było jeszcze ciemno. Przebudziła się i miała wrażenie, że nie jest sama...

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami kobiet.

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania.

2. Pomódl się o odnalezienie własnej drogi.

Wierzysz naprawdę w Jego zmartwychwstanie czy jest w tobie raczej sporo niedowierzania?

Maryjo, Ty trzymałaś w swoich ramionach i tuliłaś małego Jezusa. Twoje ręce dotykały Jego umęczonego ciała. Naucz mnie przyjmować to, co przychodzi z ręki Boga. Z taką szczerością na jaką mnie stać, powtórzę za Maryją: "niech mi się stanie według twego słowa".

Mario Magdaleno, uwolniona od siedmiu złych duchów, szczerze umiłowałaś Jezusa i ten poryw serca zaprowadził cię do pustego grobu. Naucz mnie nie tłumić porywów serca. Co dzisiaj porusza moje serce? Gdzie mnie prowadzą pragnienia? Spróbuję dziś znaleźć przynamniej jedną taką rzecz.

Dziś też jest Wielkanoc. Wszystko, co musisz wiedzieć o Oktawie>>

O Zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
20,94 zł
29,90 zł

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Gdyby nie ich przeczucie, nigdy nie odkrylibyśmy Zmartwychwstania Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.