Jak aplikacja mobilna zmieniła życie żołnierza?

Jak aplikacja mobilna zmieniła życie żołnierza?
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Modlitwa w Drodze / pk

Przeczytaj świadectwo żołnierza, który służył na Bliskim Wschodzie. Jego życie zmieniło się dzięki jednej aplikacji na telefon.

Jestem żołnierzem. Dzisiaj kończę półroczną misję na Bliskim Wschodzie. Nie zawsze miałem tu możliwość uczestniczyć choćby w niedzielnej Eucharystii. Jej brak uzupełniałem przez cały ten czas słuchaniem rozważań aplikacji "Modlitwy w drodze". W tych realiach miało to dla mnie wielkie znaczenie, bo trudnych chwil nie brakowało. Rozważania te stały się stałą częścią mojego dnia i tak zostanie, bo dzięki nim moje życie staje się lepsze.

Dziękuję Wam za trud tworzenia tego Dzieła i życzę wiele satysfakcji oraz błogosławieństwa. Dziękuję przede wszystkim Bogu, naszemu Bogu, w Trójcy Jedynemu, za wszystko czym nas obdarza i za to, jak nas prowadzi.

***

"Modlitwa w drodze" to aplikacja pomagająca w codziennej modlitwie. Wystarczy zarezerwować sobie 10 minut, wciśnąć "play", wyciszyć się i wsłuchać w Słowo Boże. Specjalnie dobrana muzyka też w tym pomoże. MWD można słuchać przez aplikację mobilną, stronę internetową, a także w niektórych stacjach radiowych. Dzieło jezuitów za niedługo kończy 6 rok swej działalności!

DEON.PL POLECA

Okazuje się, że korzysta z niej każdego dnia aż 13.000 Polaków na całym świecie!

Kiedy "Modlitwa w drodze" jest szczególnie przydatna? Kiedy może pomóc Tobie? Zebraliśmy 6 najczęstszych sytuacji, które powtarzają się w świadectwach słuchaczy:

1) Gdy nie masz czasu na modlitwę

Takich świadectw przychodzi najwięcej. Nadia Zawi pisze: "zbawienna chwila refleksji dla wszystkich zapracowanych, którzy żyją pospiesznie i niezbyt dokładnie".

Inny słuchacz się nie szczypie, tylko pisze wprost: "jak kłamliwe są słowa o braku czasu. Każdy dziś mówi że go nie ma, dla bliskich dla siebie i dla Boga. A może zamiast słuchać despacito w autobusie to uruchomić Ewangelie w drodze do pracy?"

2) Gdy dojeżdżasz do pracy, szkoły

"Idealna aplikacja dla tych, którzy spędzają trochę czasu na dojazdach do pracy lub szkoły i chcą urozmaicić je modlitwą! Wszystko w jednym miejscu - Ewangelia na dziś, krótkie rozważanie oraz piękna muzyka" - pisze Marta Jedynak.

3) Gdy czujesz, że nie rozumiesz Biblii

"Ciężko mi było sięgnąć po Biblię i zrozumieć słowa, a tutaj 'uzależniłam się' od Słowa Bożego. Piękna muzyka, delikatny głos i komentarze, które rozświetlają przesłanie od Boga. To zmienia moją codzienność i pozwala mi dostrzec Bożą miłość i działanie - pisze Liliana Stanisz.

4) Gdy masz gorszy dzień

"Dziś miałam dzień pełen myśli. Samej mi to bardzo przeszkadzało, modlitwa dziś to wielka trudność. A kiedy zaczęłam słuchać dzisiejszych rozważań, to moja modlitwa szybko skierowała się ku Bogu dzięki słowom pieśni: 'Pokorny tak, że jedna moja myśl Zasłania Ciebie'. Wtedy moje myśli odpłynęły i został On. Dziękuję Bogu i Wam".

5) Gdy idziesz na spacer lub wychodzisz z psem

"Dziękuję za taką formułę kontaktu z Pismem Świętym. Dostałem ulotkę po spowiedzi i teraz staram się słuchać codziennie. Jest dla mnie uzupełnieniem codziennego kontaktu  z Jezusem w 'namiocie spotkania'. Traktuje to jak medytacje z tą dobrze dobraną muzyką. Często słucham Was w aucie lub na spacerze z ulubieńcem (pieskiem)... czyli w drodze. Pozdrawiam" - pisze Zbyszek Cygan.

6) A przede wszystkim, gdy pragniesz codziennego kontaktu ze Słowem Bożym

"Odkąd pobrałem moje życie diametralnie się zmieniło. Słuchając Słowa Bożego czuję, że jestem lepszym człowiekiem i że Bóg jest mi bliższy. Chwalmy Pana!

Teraz wszędzie mogę słuchać Słowa Bożego - tego szukałam! Aplikacja na 101%" - pisze Cebe erka.

Jak słuchać "Modlitwy w drodze"?

"Modlitwy w drodze" można słuchać przez stronę internetową - modlitwawdrodze.pl lub aplikację (dostępna na Androida i iOS). Aplikacja jest bezpłatna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Skomentuj artykuł

Jak aplikacja mobilna zmieniła życie żołnierza?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.