Jak być radosnym i nie przestawać cieszyć się życiem? Znany święty podaje 5 skutecznych wskazówek

Jak być radosnym i nie przestawać cieszyć się życiem? Znany święty podaje 5 skutecznych wskazówek
(fot. unsplash.com)
Logo źródła: Catholic Gentleman Sam Guzman

Pewien mężczyzna odkrył sekret prawdziwego szczęścia. Był człowiekiem, który doświadczył w życiu wielu problemów, ale także przeżył życie pełne radości i szczęścia. Oto jego rady.

Jeśli istnieje jeden niezaprzeczalny fakt dotyczący ludzkiej natury, to jest to ten, że wszyscy chcemy być szczęśliwi. Pragniemy radości, radości nieskończonej i niewyczerpanej. Problem polega na tym, że często szukamy szczęścia w niewłaściwych miejscach, które choć dają chwilową radość, to pozostawiają w nas poczucie pustki i braku satysfakcji. Mnóstwo popularnych książek o samopomocy pokazuje, że jesteśmy spragnieni wskazówek, jak dobrze żyć.

Pewien mężczyzna odkrył sekret prawdziwego szczęścia. Nazywał się Św. Jan Bosko. Był człowiekiem, który doświadczył w życiu wielu problemów, ale także przeżył życie pełne radości i szczęścia. Św. Jan Bosko był tak szczęśliwy, że ledwo mógł to kontrolować. Pisał do znajomego, " Jestem człowiekiem, który kocha radość i dlatego pragnie ujrzeć Ciebie i wszystkich szczęśliwych. Jeśli uczynisz tak, jak powiem, będziesz radosny i zadowolony w sercu."

Więc jak św. Jan Bosko znalazł prawdziwe szczęście? Oto 5 zaleceń dotyczących życia w radości:

1. Żyj tylko dla Boga -  "Oddaj Bogu największą możliwą chwałę i czcij Go całą swoją duszą. Jeśli masz grzech na swoim sumieniu, usuń go tak szybko, jak to możliwe, poprzez dobrą spowiedź."

2. Bądź sługą - "Nigdy nikogo nie obrażaj. Przede wszystkim bądź gotów służyć innym. Bądź bardziej wymagający wobec siebie niż inni."

3. Wydawaj ostrożnie - "Jeśli nie chcesz być zrujnowany, nigdy nie wydawaj więcej, niż zarabiasz. Powinieneś o tym pamiętać i zawsze dokładnie oceniać swoje prawdziwe możliwości."

4. Bądź pokorny - "Bądź pokorny. Mów o sobie mało i nie chwal się sobą. Ten kto chwali się, nawet jeśli ma prawdziwą zasługę, ryzykuje utratą dobrej opinii wśród innych. Ten kto szuka tylko pochwał i zaszczytów z pewnością będzie miał pustą głowę karmioną tylko przez wiatr... nie będzie miał spokoju duszy i będzie niewiarygodny w swoich przedsięwzięciach."

5. Noś swój krzyż - "Noś krzyż na plecach i przyjmij go takim jakim jest, małym, dużym, czy to od przyjaciół czy od wrogów, nie ważne z jakiego drewna został wykonany. Najbardziej inteligentny i najszczęśliwszy z ludzi jest ten, kto wiedząc, że jest skazany na niesienie krzyża przez całe życie, chętnie i z rezygnacją przyjmuje ten który posłał mu Bóg."

Znalezienie prawdziwego szczęścia nie jest skomplikowane. Każdy, nawet dziecko, może żyć według tych prostych zasad.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Jak być radosnym i nie przestawać cieszyć się życiem? Znany święty podaje 5 skutecznych wskazówek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.