Papież: mimo trudności zobaczcie, że każde życie jest jedyne

Papież: mimo trudności zobaczcie, że każde życie jest jedyne
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / pk

Nazwa waszego stowarzyszenia: "Una Vita Rara" mówi dużo o życiu Dawida, ale także i waszym, w sposób pozytywny, a nie negatywny - powiedział papież do członków tej wspólnoty.

Założyli ją rodzice małego, adoptowanego Dawida, który okazał się chory na bardzo rzadką chorobę, zwaną zespołem Allana-Herndoneya-Dudleya. Franciszek zaznaczył, że takie spojrzenie jest możliwe tylko dzięki miłości.

- Ten negatywny też istnieje, to rzeczywistość codziennego dnia. Ale nazwa ta mówi, że potraficie zobaczyć to, co pozytywne: że każde życie ludzkie jest jedyne, i nawet jeżeli choroba jest rzadka, czy bardzo rzadka, najpierw jest życie - kontynuował papież.

- Takie pozytywne spojrzenie jest typowym «cudem» miłości - stwierdził Ojciec Święty. - Tylko miłość potrafi to uczynić: zobaczyć dobro także w negatywnych sytuacjach, chronić maleńki ogień pośród ciemnej nocy. Ale miłość dokonuje także innego cudu: pomaga pozostać otwartymi na innych, być zdolnymi do dzielenia się, solidarnymi także wtedy, gdy się cierpi na rzadką chorobę czy trudne warunki, w przytłaczającej codzienności.

DEON.PL POLECA

Okazją do tej niecodzienne audiencji dla maleńkiego stowarzyszenia "Una Vita Rara" była podjęta przez ich przyjaciela inicjatywa biegu z Brescii do Rzymu, około 700 km, którego celem było zwrócenie uwagi na tę chorobę. Papież podkreślił, że był to bieg dla życia i nadziei.

Na stornie internetowej stowarzyszenia "Una Vita Rara" czytamy, że nazwa ta syntetyzuje w kilku słowach niepowtarzalne życie złożone z wielu niepewności, wątpliwości, trudności, cierpienia, gniewu... czasami wielkiego, ale przede wszystkim nieskończoną miłość, którą Dawid, Wawrzyniec, Denis, Manuel i Marek (chore dzieci) potrafią dać tylko za pomocą wzroku i uśmiechu. "Jest nas niewielu - piszą członkowie stowarzyszenia - ale jesteśmy przekonani, że jest dobrą rzeczą, aby nasz głos był słyszany, by pomóc i wesprzeć ciągłe badania nad zespołem Allana-Herndoneya-Dudleya we Włoszech i na świecie w nadziei, że jutro dziecko, chore na tę chorobę będzie mogło być wyleczone i żyć normalnie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: mimo trudności zobaczcie, że każde życie jest jedyne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.