Najważniejsza kobieta w życiu Adama Szustaka. Znany dominikanin chce Ci ją przedstawić

Najważniejsza kobieta w życiu Adama Szustaka. Znany dominikanin chce Ci ją przedstawić
(fot. Langusta na palmie / youtube.com)
2 lata temu
Logo źródła: Langusta na palmie Adam Szustak OP

"Muszę wam się przyznać, że zawsze kiedy jestem w tym miejscu (…), to w środku mam takie drżenie jakbym właśnie szedł na pierwszą randkę z najbardziej niesamowitą kobietą świata" - mówi Adam Szustak OP.

Ta kobieta potrafi zmienić wszystko. Przede wszystkim życie każdego człowieka, który ją spotka.

Juan Diego Cuauhtlatoatzin był Indianinem, ojcem rodziny, ochrzczonym zaledwie kilka lat wcześniej przez franciszkanów. Gdy zmierzał na Mszę Świętą rankiem 9 grudnia 1531 roku (niektórzy mówią, że szedł wtedy na targ, a nie do kościoła), ukazała mu się Ona. Kobieta o pięknych oczach, nosząca w sobie dziecko. Poprosiła go tylko o jedną rzecz: zbudowanie kościoła.

Była to Matka Boża, którą dziś znamy jako tę z Guadalupe. Po raz pierwszy ukazała się dokładnie 487 lat temu. Zapragnęła błogosławić Indianom, a Juan Diego został jej posłańcem. Cudowny obraz, który ją przedstawia, powstał gdy na płaszcz Juana Diego spadły przyniesione przez niego róże. W ten sposób dowiódł przed biskupem prawdziwości objawień, których doznał.

"Najbardziej interesuje mnie Ona" - mówi znany dominikanin i zaprasza na wycieczkę po Guadalupe. Możesz odbyć ją z własnego fotela oglądając ten filmik.

Odbicie Maryi pojawiło się na tilmie Juana Diego, czyli płaszczu utkanym z grubych i szorstkich włókien agawy. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznawane przez Kościół Katolicki. Współcześnie Matka Boża z Guadalupe czczona jest jako patronka obu Ameryk, a jej sanktuarium odwiedzane jest przez rzesze wiernych z całego świata.

Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe kryje w sobie wiele sekretów. Poznasz je na infografice poniżej:

(aut. DEON.pl)(aut. DEON.pl)

Szczególnie ciekawe są oczy Maryi. Dlaczego? Dowiesz się wideo poniżej:

Objawienie z Guadalupe to najstarsze ukazanie się Maryi Panny uznane przez Kościół katolicki, a dziś wspominamy Juana Diego. Módlmy się do Najświętszej Maryi Panny o jej błogosławieństwo.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
24,43 zł
34,90 zł

Tytuł „Boża Rodzicielka” jest podstawowym tytułem, którym wspólnota wierzących od zawsze czci Najświętszą Maryję Pannę. Wszystkie inne tytuły przypisywane Maryi mają uzasadnienie w tym, że jest Matką Odkupiciela, stworzeniem ludzkim wybranym przez Boga do wypełnienia...

Skomentuj artykuł

Najważniejsza kobieta w życiu Adama Szustaka. Znany dominikanin chce Ci ją przedstawić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.