Paweł Kowalski SJ: czy tylko święci słyszą Boga?

Paweł Kowalski SJ: czy tylko święci słyszą Boga?

My w ogóle nie wiemy, o co chodzi, a usłyszenie Pana Boga kojarzy nam się z mistyką. Ale kiedy twierdzimy, że Bóg mówi, czy mamy na myśli, że do naszego ucha dobiega fala dźwiękowa?

"Boimy się Pana Boga, wolimy Go nie słyszeć, staramy się Go zagłuszyć. Strach jest największym hamulcem w relacji z Bogiem. To największy problem w życiu duchowym. Dużo ważniejszy niż nasze grzechy" - jezuita zaznacza.

Przypomina historię św. Ignacego Loyoli, który po przeczytaniu "Żywotów świętych" i "Życia Pana Jezusa" zadał sobie pytanie, jakby to było, gdyby zaczął postępować jak święty i dzięki temu zaczął poznawać swoje serce. "Historia Ignacego pokazuje, że jesteś w stanie Boga usłyszeć, bo pierwszy krok, który trzeba zrobić, to spojrzeć w swoje serce" - mówi.

W usłyszeniu Boga często przeszkadza nam lęk przed Nim oraz to, w jaki sposób o Nim myślimy. Co zrobić, jeśli chcemy usłyszeć głos Boga, ale nie wiemy, jak to zrobić?

Posłuchajcie:

DEON.PL POLECA

* * *

Studencki Warsztat Modlitwy Osobistej Fermentacja

Chcesz dowiedzieć się więcej niż to i popracować nad swoją modlitwą? Już dziś dołącz do bezpłatnego kursu modlitwy adresowanego przede wszystkim do studentów z uczelni gdańskich, którzy będą podejmować studia zdalnie.

>> TUTAJ dowiesz się więcej

Kurs rozpoczynamy 8 października o godzinie 19:30. Po rejestracji otrzymasz dostęp do materiałów kursowych. Nauczysz się dzięki nim, czym w ogóle jest modlitwa, jak modlić się w ciszy (np. medytacją), a jak na głos (np. uwielbienie).​ Podczas trwania warsztatu będziesz mógł skontaktować się z jednym z naszych mentorów modlitwy na jednorazową zdalną konsultację w sprawie wiary lub modlitwy.

Duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Paweł Kowalski SJ: czy tylko święci słyszą Boga?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.