#WieczornyPaciorek: dlaczego czasem tak trudno przyjąć nam Bożą wolę?

#WieczornyPaciorek: dlaczego czasem tak trudno przyjąć nam Bożą wolę?
(fot. eberhard grossgasteiger / Unsplash)
Kuba Niedzielski SJ

Każdy z nas wie jak to jest, kiedy to, co mówią inni wpuszczamy jednym uchem i wypuszczamy drugim. Piotr był zawodowym rybakiem - Jezus cieślą, a jednak to ten drugi wiedział jak napełnić sieci.

Ciężko jest nam przyjąć fakt, że możemy być w błędzie. Nikt nie lubi się mylić, zwłaszcza jeśli robimy coś od lat, jesteśmy w tym dobrzy i czujemy,  że to jest dokładnie to, co jest nam pisane. Jezus konfrontuje naszą rzeczywistość poprzez obfitość, z jaką do nas przychodzi. Pokazuje nam nowe, zaprasza nas do nieznanego. Co zrobić, kiedy to, z czym do nas przychodzi, wydaje się być szalone albo szokujące? Nasze "ja wiem lepiej" z Jego pewnością co do nas wypada dość blado, bo On naprawdę wie, do czego i po co chce nas zaprosić.

Znajdź 15 minut na spotkanie z Tym, który trzyma w dłoniach mapę twojej drogi. Może krętej, może wyboistej, ale na pewno życiodajnej.

DEON.PL POLECA

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: dlaczego czasem tak trudno przyjąć nam Bożą wolę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.