Edmund Wojtyła kochał życie i chciał żyć. Kim był brat św. Jana Pawła II?

Edmund Wojtyła kochał życie i chciał żyć. Kim był brat św. Jana Pawła II?
Fot. Archiwum Barbary Kłosińskiej-Gębarzewski i rodziny Kłosińskich
Deon.pl / tk

- Edmund wywarł ogromny wpływ na samego Jana Pawła II. To są fakty nie do końca znane. Co ciekawe, pasję wędrowania po górach, czy pasję aktorstwa Karol Wojtyła zaczerpnął właśnie od swego brata Edmunda – mówi Milena Kindziuk w pierwszym odcinku cyklu poświęconego Edmundowi Wojtyle.

W czerwcu bieżącego roku ukazała się książka „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”.

- Książka jest pierwszą biografią Edmunda Wojtyły. Bardzo się cieszę, że udało mi się dotrzeć do nowych dokumentów i relacji świadków, dzięki czemu dotarłam do nieznanych dotąd faktów z życia brata św. Jana Pawła II – twierdzi autorka książki.

Milena Kindziuk zauważa, że Edmund Miał ogromny wpływ na swojego młodszego brata. To właśnie dzięki niemu Karol Wojtyła uwielbiał chodzić po górach, a także zaczerpnął pasję aktorstwa.

Autorka książki mówi także o tym, jak ciekawą, choć nieco zapomnianą postacią był Edmund Wojtyła. - Z listów narzeczonej Edmunda wynika, że on bardzo kochał życie, chciał żyć. W czasie wędrówek górskich zachwycał się pięknem przyrody. Nazywał po imieniu drzewa, kwiaty, chłonął życie. Miał swoich ulubionych świętych. Kultem darzył np. św. Mikołaja.

DEON.PL POLECA

Edmund był także wspaniałym lekarzem, który potrafił narazić życie dla swoich pacjentów. To z rodzinnego domu wyniósł przekonanie o tym, jak ważny i wymagający jest to zawód.

Zobacz pierwszy odcinek cyklu "Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II":

Źródło: Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Skomentuj artykuł

Edmund Wojtyła kochał życie i chciał żyć. Kim był brat św. Jana Pawła II?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.