Jak słuchać Ducha Świętego? Jak rozeznawać Bożą Wolę? Jak prosić Go o pomoc? [WIDEO]

Jak słuchać Ducha Świętego? Jak rozeznawać Bożą Wolę? Jak prosić Go o pomoc? [WIDEO]
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
dominikanie.pl/dm

Jaką rolę w Kościele ma Duch Święty? Czy klękać w Kościele? Jak słuchać Ducha Świętego? Jak rozeznawać Bożą Wolę? Kim jest Duch Święty? Co Biblia mówi o Duchu Świętym? Jak prosić Ducha Świętego o pomoc? - na te pytania Radosława Więcławka OP w kolejnym odcinku dominikańskiej serii „Kościoła od nowa” odpowiada dr Magdalena Jóźwik.

W tym odcinku „Kościoła od nowa” o roli Ducha Świętego w Kościele, a także o modlitwie do Ducha Świętego - o tym, czy jest istotnym elementem życia.  

O tym, czy biskupi na Soborze Watykańskim II wystarczająco słuchali Ducha Świętego. O kontekście historycznym oraz kulturowym czasu Soboru.

Na końcu Radosław Węcławek OP pyta o rolę świeckich w Kościele i o to, jak mamy rozumieć znaczenie Soboru Watykańskiego II dla rozwoju duchowego i teologicznego w dzisiejszym Kościele.

Kościół od-nowa to cykl rozmów przygotowanych przy współpracy portalu dominikanie.pl z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

„Wspólnie zrealizowaliśmy projekt przygotowujący Kościół do Roku Jubileuszowego 2025. W tym cyklu spojrzymy na Kościół od nowa i skonfrontujemy ortodoksyjną naukę Kościoła z wrażliwością i pytaniami współczesności w ważnych kwestiach. W naszych rozmowach skorzystamy z czterech konstytucji Soboru Watykańskiego II, których celem było odnowienie Kościoła. W ten sposób odpowiadamy na apel papieża Franciszka, który zachęca nas wszystkich do przyjrzenia się na nowo nauczaniu Soboru i Magisterium Kościoła z ostatnich dziesięcioleci w ramach przygotowań do nadchodzącego Roku Jubileuszowego 2025” - piszą dominikanie.

* * * 

Dr Magdalena Jóźwik - doktor nauk teologicznych w zakresie teologii dogmatycznej, wykładowca w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Archidiecezji Katowickiej (centrum.katowice.pl). Współpracuje z Wydziałem Teologicznym UŚ, Radiem eM, portalem wiam.pl, portalem "Więź", diecezją gliwicką w ramach zajęć na Kursie Formatora oraz Inicjatywą Missio. Od października 2022 r. członek Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej prezbiterów przy Komisji ds. Duchowieństwa KEP.

dominikanie.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Tomasz Szałanda

Żyj w deszczu błogosławieństw Ducha Świętego

Wyznajemy wiarę w Ducha Świętego, tak samo jak w Ojca i Syna. Czy jednak nie przyzwyczailiśmy się do Jego istnienia? Czy naprawdę w Niego wierzymy? Czy ufamy, że Duch-Pocieszyciel...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jak słuchać Ducha Świętego? Jak rozeznawać Bożą Wolę? Jak prosić Go o pomoc? [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.