Jak to jest z tymi aniołami? Ks. Teodor Sawielewicz wyjaśnia

Jak to jest z tymi aniołami? Ks. Teodor Sawielewicz wyjaśnia
Fot. Teobańkologia / YouTube.com
YouTube.com / tk

- Chcę, aby ten „komentarz biblijny” uświadomił obecność aniołów w twoim życiu. Oni są przy tobie, są wysłannikami Boga. „Angelos” znaczy „posłany”. Gdy przeżywasz jakąś trudność Bóg posyła do ciebie anioła, tak jak posłał anioła do Jezusa w Ogrójcu, by Go pocieszał – mówi ks. Teodor Sawielewicz w kolejnym odcinku „komentarza biblijnego” na kanale Teobańkologia.

- Bóg posyła ci anioła, bo pamięta o tym, że jesteś Jego dzieckiem. Pan Bóg cię kocha i nie zgadza się, abyś pozostał w sytuacjach beznadziejnych i mówił: „Taki mój krzyż, to już taki nieszczęśliwy będę, czeka mnie już tylko zło”.

DEON.PL POLECA- Nie, Bóg posyła do ciebie aniołów, żeby w najodpowiedniejszym momencie, najlepszym dla ciebie, wyrwali cię z rąk przeciwnika. Pamiętaj, że jesteś po stronie wygranego i walczysz z przegranym. Jeżeli przejdziesz na stronę wroga – przegrasz – wyjaśnia ks. Teodor.

- Grzech może sprawić, że drepczemy sobie i przekraczamy linię frontu i idziemy po stronie lucyfera. Sami dobrowolnie oddajemy się w jego moc, w jego władzę. A jeżeli unikamy grzechu, walczymy z nim, pozwalamy, by Jezus nas usprawiedliwiał, obmywał swoją krwią w konfesjonale. Stajemy po stronie Boga i walczymy po stronie wygranej.

- 5 tysięcy aniołów posłać do ciebie? Co to za problem dla Pana Boga? Zwycięstwo nie zależy od liczby wojska. Prawdziwa siła jest w tym, który ufa Bogu. „W ciszy i ufności leży twoja siła” – mówi Izajasz. Gdy jesteś rozłożony na łopatki, wtedy zwłaszcza to zaufanie jest potrzebne. Bóg dopuszcza takie sytuacje byś zrozumiał: „Nie moją mocą zwyciężam, ale mocą Bożą, Ducha Świętego” – mówi ks. Sawielewicz.

Obejrzyj cały odcinek na kanale Teobańkologii:

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biografia Ducha Świętego?

To niewykonalne. Jak opisać życie Kogoś, kto jest bez początku i bez końca? Jak to zmieścić w książce?

Nie taki jest mój cel. Chcę, by Ten, o którym piszę, stał się bliższy...

Skomentuj artykuł

Jak to jest z tymi aniołami? Ks. Teodor Sawielewicz wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.