Jeśli nie wiesz, jak żyć, tu znajdziesz podpowiedź

Jeśli nie wiesz, jak żyć, tu znajdziesz podpowiedź
Fot. Kelly / Pexels

Jaka jest twoja relacja do słów Jezusa, które czytasz w Piśmie Świętym? Czy umiesz korzystać ze wskazówek, których Bóg udziela ci przez słowa Biblii?

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię (Mt 10,7-15)

 

Obraz: Jezus wysyła swoich uczniów z misją głoszenia bliskości królestwa Bożego. Sam ich wybiera, nazywa po imieniu, a wysyłając daje precyzyjne wskazówki, co do sposobu wykonania misji. Oczyma wyobraźni zobaczę tę scenę.

Myśl: Wskazówki, jakie Jezus daje swoim uczniom przygotowują ich do wypełnienia misji. Są i bardzo ogólne (uzdrawiajcie…, wskrzeszajcie…), i bardzo konkretne (nie bierzcie torby…, przywitajcie pozdrowieniem…). Pomyślę o mojej relacji do słów Jezusa, jakie czytam w Piśmie św. Na ile korzystam w życiu ze wskazówek, których Bóg mi udziela przez słowa Biblii?

Emocja: Podekscytowanie i obawa. Ta mieszanka emocji często towarzyszy nam w życiu. Jezus wzywa mnie do wielkich rzeczy, do bycia Jego świadkiem, ale i ostrzega przed grożącymi niebezpieczeństwami.

Wezwanie: Poproszę o łaskę wypełniania swojej misji w prostocie, przez zwyczajne życie. Podziękuję za możliwość udziału w misji Chrystusa.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś

Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

Ta książka może towarzyszyć Ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.

Biskup Grzegorz Ryś, jak mało...

Skomentuj artykuł

Jeśli nie wiesz, jak żyć, tu znajdziesz podpowiedź
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.