Czas powrócić do świata żywych

Czas powrócić do świata żywych
Fot. Sage Friedman / unsplash.com

Dotyk to wyjście poza swój krąg, poza własne ograniczenia. Wchodzę w kontakt z drugim człowiekiem. Wiarą dotykam samego Pana Boga, Jezusa. Kiedy to czynię On sam ‘ujmuje mnie’ i pozwala wstać.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Obraz: Zobaczę Jezusa, który dotyka (ujmuje za rękę), albo jest dotknięty i przywraca zdrowie lub wskrzesza do życia. Spróbuję skoncentrować się na konkretnych jednostkach, pomijając otaczający czy cisnący się tłum. 

Myśl: Dotyk to wyjście poza swój krąg, poza własne ograniczenia. Wchodzę w kontakt z drugim człowiekiem. Wiarą dotykam samego Pana Boga, Jezusa. Kiedy to czynię On sam ‘ujmuje mnie’ i pozwala wstać. To odwołanie do powstania z martwych. W każdym z nas jest ta kobieta, która chce dotknąć ‘bodaj Jego płaszcza’ i ta dziewczynka, która oczekuje, by powstać z martwych. 

Emocja: Ból choroby, cierpienia, obumierania. Stanę dzisiaj z tym uczuciem przed Jezusem, który jest Panem życia. 

Wezwanie: Poproszę o wiarę, abym mógł ‘dotknąć’ Jezusa i o pokorne przyjęcie oczekiwania na cud, kiedy przeżywam tajemnicę milczenia Boga wobec cierpienia, choroby i śmierci. 

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Czas powrócić do świata żywych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.