#Ewangelia: taka postawa jest RAKIEM relacji i duszy

#Ewangelia: taka postawa jest RAKIEM relacji i duszy
(fot. shutterstock.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP / Słucham Pana

To jest bardzo wstydliwe, jednak wielu z nas tak właśnie robi. Jezus dzisiaj ostrzega przed takim zachowaniem. Warto przyjrzeć się, czy nie toczy nas ten "rak".

Ewangelia Łk 14, 12-14

Jezus powiedział do pewnego przywódcy faryzeuszów, który Go zaprosił: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».

DEON.PL POLECA

Mieczysław Łusiak SJ - Zamieńmy satysfakcję na szczęście

Jakże często ludzie są nieszczęśliwi, że im się nie odwdzięczono za dobro, które uczynili. Jakże często brak wdzięczności powoduje rozgoryczenie, a nie szczęście u dobroczyńcy. A jednak Jezus mówi, że szczęście daje brak wdzięczności. Dlaczego?

Ponieważ tak naprawdę nam nie zależy na szczęściu (bo go nieznany), tylko na satysfakcji, że odwdzięczono się nam i tę satysfakcję nazywamy szczęściem. Tymczasem czeka na nas szczęście prawdziwe, które jest owocem całkowicie bezwarunkowej Miłości - takiej, która ponad wszystko raduje się tym, że jest nieodpłacona.

          

Kto spróbuje kochać taką Miłością, szybko przekona się, że to prawda.

Wojciech Jędrzejewski OP - Muszę się przyznać do czegoś wstydliwego przyznać

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: taka postawa jest RAKIEM relacji i duszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.