Jezus chce byśmy byli jak dzieci. Co to oznacza?

Jezus chce byśmy byli jak dzieci. Co to oznacza?
Fot. depositphotos.com

Pan Jezus wielokrotnie uczy nas, że mamy być jak dzieci - nie jest zachęta do infantylności, jest to zachęta do śledzenia poruszeń swojego serca, do obserwacji tego co się w nim dzieje.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [26.05.2022]

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii Jezus mówi do uczniów słynne słowa: "chwila i jestem z wami, chwila i mnie nie będzie". Oni nie rozumieją co to znaczy i zaczynają się smucić. Jezus widząc ten smutek i brak zrozumienia mówi im: "nie martwcie się, wasz smutek przemieni się w radość". 

Pan wielokrotnie uczy nas, że mamy być jak dzieci - nie jest zachęta do infantylności, jest to zachęta do śledzenia poruszeń swojego serca, do obserwacji tego co się w nim dzieje.

Mam prawo przeżywać smutek, nie rozumieć, ale muszę być otwarty na to co dotyka mojego serca. Być może, dzisiaj jesteśmy zaproszeni do tego, by swoje smutki, niezrozumienia ponazywać, ale także zastanowić się czy jestem otwarty na tą wielką nadzieję jaką Jezus wypowiada.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Fabrice Hadjadj

Pełna pasji książka poświęcona sporom o nową ewangelizację

Wielu ludzi uważa, że najistotniejsze w "nowej ewangelizacji" (a zatem i to, co uczyniłoby ją naprawdę "nową") jest wykorzystywanie nowinek z różnych dziedzin, ulepszanie metod komunikacji oraz posługiwanie...

Skomentuj artykuł

Jezus chce byśmy byli jak dzieci. Co to oznacza?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.