Marcin Zieliński: Gdy w twoim życiu pojawiają się niezawinione trudności, pamiętaj o tych słowach

Marcin Zieliński: Gdy w twoim życiu pojawiają się niezawinione trudności, pamiętaj o tych słowach
Marcin Zieliński. Źródło: YT / Marcin Zieliński
Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

- Jak rozumieć trudności, które się pojawiają w nas i naszym życiu? Wszyscy będziemy się z nimi mierzyć. I warto rozumieć sytuacje, które się w związku z tym w naszym życiu pojawiają - mówi Marcin Zieliński. 

W "Kwadransiku ze Słowem", który ewangelizator publikuje na swoim youtube'owym kanale, tym razem poruszony jest temat trudności, które spotykają nas, choć na nie nie zasłużyliśmy swoimi działaniami.

Jak mamy rozumieć trudności?

- Burze w życiu bywają różne: w słowie bożym możemy przeczytać, że deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych; trudne sytuacje dotykają tych, którzy żyją dobrze i tych, którzy nie żyją dobrze - mówi Marcin Zieliński. 

Jak mamy więc rozumieć to, że pojawiają się w naszym życiu trudności? czy oznaczają, że "Bóg się na nas rozgniewał" albo że nas "karze"? Jak mówi ewangelizator, czasami trudności są skutkiem tego, że nie jesteśmy nawróceni i nie wierzymy Bogu, choć wydaje nam się, że jesteśmy wierzący i pobożni.

Chodzisz do kościoła i wierzysz w horoskopy?

- To bardzo możliwe, że chodzisz do kościoła, ale równocześnie bardziej wierzysz horoskopom, niż ufasz Bogu. Że jesteś wierzący i chodzisz do wróżki i nie gryzie cię to w ogóle. Czasami to są zabobony, gdy przywiązujesz czerwoną wstążeczkę do wózka na szczęście albo witasz się "nie przez próg" To są bożki w naszym życiu, nasze własne wierzenia, które są nie wiadomo skąd i potrzebujemy się z tego nawrócić do Boga. Bożkiem będzie wszystko, czemu ufasz bardziej niż Bogu - tłumaczy.

Co jednak w sytuacjach, gdy jesteśmy wierzący, mamy dobrą relację z Bogiem, jesteśmy pobożni, ale burze i trudności pojawiają się w naszym życiu i tak? Marcin Zieliński przywołuje słowa Ingacego Loyoli, który miał proste wyjaśnienie takich sytuacji. 

Jeśli tak się dzieje, w twoim życiu pojawi się ogromne błogosławieństwo

- Ignacy mówi, że są takie burze w naszym życiu, które się pojawiają bez naszej winy. Żyjemy w relacji z Jezusem, jesteśmy pobożnymi ludźmi i pojawia się w naszym życiu jakaś burza, ucisk, trud, coś, co się dzieje i wprowadza zamieszanie. Jeśli ty jej nie powodujesz, to wiedz, że w najbliższej przyszłości pojawi się w twoim życiu ogromne błogosławieństwo - cytuje świętego Marcin Zieliński.

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Marcin Zieliński: Gdy w twoim życiu pojawiają się niezawinione trudności, pamiętaj o tych słowach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.