Najnudniejsza Ewangelia całego roku? Tak Ci się tylko wydaje!

Najnudniejsza Ewangelia całego roku? Tak Ci się tylko wydaje!
fot. Deposit Photos
1 rok temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Bóg nie stoi z boku historii. On jest w niej. Ta Ewangelia jest dowodem na to, że Bóg wszedł w historię świata i człowieka na całego.

Słowa Ewangelii: Mt 1, 1-17

Bóg w historii [Mieczysław Łusiak SJ]:

Rodowód Pana Jezusa przypomina nam, że Bóg wszedł w historię świata. Historia świata to ciąg przeróżnych życiorysów, a te z kolei to ciąg przeróżnych ludzkich decyzji. I w to wszedł Bóg, jako żywy, też mający swój życiorys i podejmujący swoje, często zaskakujące człowieka decyzje.

Bóg nie stoi z boku historii. On jest w niej. On jest w historii życia każdego człowieka. Można Go pomijać, ale można też dokładnie się rozglądać, aby nie przeoczyć nawet najmniejszego przejawu Jego obecności.

Bóg nie jest jedynym „składnikiem” historii, w związku z czym można Go pomijać, albo traktować jako niezbyt istotny dodatek do otaczającej nas rzeczywistości. Ale można też uczynić Go najważniejszym „składnikiem” swojego życia. Wybór należy do nas. I od tego wyboru zależy nasz życiorys, a od naszego życiorysu historia świata.

Dobrze jest mieć rodzinę [Wojciech Jędrzejewski OP]:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Najnudniejsza Ewangelia całego roku? Tak Ci się tylko wydaje!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.