Po zobaczeniu śmierci wiem, że nie chodzi o nią… 

Po zobaczeniu śmierci wiem, że nie chodzi o nią… 
Fot. Darek Delmanowicz/PAP
Jan Głąba SJ/Youtube

Choć większość z nas cmentarze nawiedza 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych ze względu na fakt, że jest to dzień wolny od pracy, to właściwe dzień pamięci o zmarłych przypada 2 listopada. W kalendarzu liturgicznym nazywa się on Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Z okazji wspomnienia Jan Głąba SJ, opowiada na swoim kanale o doświadczeniu nowicjackiej próby szpitalnej, która była okazją do kilkutygodniowej obecności w hospicjum i spotkania śmierci.

Tak doświadczenie śmierci opisuje jezuita w swoim materiale:"trzymałem ją za rękę. Odmawialiśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. W pewnym momencie wiedziałem, że odeszła. Czuję to w jej dotyku, widzę to przez łzę wyciekającą z kącika oka i przez ostatni wdech. Odwracam się do Jej męża, nim zdążyłem cokolwiek powiedzieć, On zapytał: czy to już. Odpowiedziałem: tak, to już. Ten facet – chłop jak dąb – rzucił się na mnie, przytulił mnie, trząsł się chwilę płacząc, a potem powiedział: wiesz, cieszę się, że moja żona zaczyna życie".

"Po zobaczeniu tej śmierci wiem, że nie chodzi o nią… chodzi o życie" - dodaje.

DEON.PL POLECA

Jak Kościół i nasza modlitwa może pomóc zmarłym w osiągnięciu tego życia? Co mówią w tym dniu czytania liturgiczne? I czy my tak naprawdę wierzymy i oczekujemy tego, co wyznajemy w każdą niedzielę?

Nad tym wszystkim zastanawia się w swoim filmie młody jezuita, na koniec zapraszając do rozmowy, która może pomóc uzyskać nam odpowiedź na te pytania. ZAPRASZAMY

FILM: https://youtu.be/bvszgkLeKHs

_______________

Jan Głąba SJ - jezuita, scholastyk, student filozofii. Urodzony i wychowany we Wrocławiu. Nowicjat odbył w Gdyni. Mieszka w Krakowie i uczy się na AIK. Były pływak, obecnie instruktor i sędzia pływania oraz ratownik WOPR. Koordynował ogólnopolski projekt „Serce Młodych”. Pracował w Modlitwie w drodze. Prowadzi bloga i kanał YouTube.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Po zobaczeniu śmierci wiem, że nie chodzi o nią… 
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.