Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 61

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 61
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Tomasz Terlikowski w 61. odcinku podcastu „Tak myślę” przeciwstawia się pomysłowi, aby zakazać spowiedzi dzieciom do 16. roku życia; komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego, który bronił w Wadowicach Jana Pawła II; rozmawia o świętości i klerykalizmie z dr Anną Karoń-Ostrowską; porusza temat jezuity Macieja Sz. oskarżonego o wykorzystywanie seksualne; odnosi się do słów papieża skierowanych do kapłanów, aby „wystrzegali się światowości duchowej”; mówi o jezuickiej służbie pomocy uchodźcom; komentuje słowa jednego z prawosławnych metropolitów, który uważa, że żołnierze walczący z Ukraińcami są dowodem na duchowe odrodzenie Rosji.

(0:00) Powitanie i spis treści.

(01:39) Tomasz Terlikowski polemizuje z pomysłem Rafała Betlejewskiego zakazania spowiedzi dzieciom do 16. roku życia.

(15:49) Jarosław Kaczyński będąc Wadowicach bronił św. Jana Pawła II. Tomasz Terlikowski wyjaśnia, dlaczego ta obrona zaszkodzi polskiemu papieżowi.

(19:02) Rozmowa z przyjaciółką Jana Pawła II dr Anną Karoń-Ostrowską o regule personalistycznej świętości i problemach z pedofilią w Kościele.

(50:47) Tomasz Terlikowski odnosi się do artykułu Pauliny Guzik o jezuicie Macieju Sz., który miał wykorzystywać seksualnie kobietę.

(55:03) Papież Franciszek powiedział księżom, jakimi wartościami powinni kierować się w swoim powołaniu. „Trzeba powiedzieć ‘nie’ potęgom tego świata, aby móc powiedzieć ‘tak’ Ewangelii – mówił papież.

(57:24) Jezuicka służba pomocy uchodźcom – rozmowa z Sylwią Jankowską, szefową JRS Poland i o. Pawłem Kowalskim SJ.

(1:22:31) Prawosławni hierarchowie rosyjscy myślą i mówią dokładnie to samo co Cyryl. Metropolita Tichon uważa, że żołnierze rosyjscy są dowodem na duchowe odrodzenie Rosji.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 61
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.