Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 67

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 67
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00
Deon.pl

Zapraszamy do wysłuchania ostatniego w tym roku podcastu „Tak myślę” Tomasza Terlikowskiego. W dzisiejszym odcinku redaktor Terlikowski podsumowuje rok 2022 w Kościele. Wydarzenia w polskim Kościele podsumowuje prof. Aleksander Bańka z Uniwersytetu Śląskiego. Natomiast o tym, co działo się przez ostatnie 12 miesięcy w Kościele na świecie powie ks. prof. Andrzej Kobyliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

(0:00) Powitanie.

(00:56) Rozmowa z filozofem prof. Aleksandrem Bańką z UŚ o tegorocznych wydarzeniach, które miały miejsce w polskim Kościele. Poruszone zostały tematy m.in. synodu, zaangażowania polskiego Kościoła w pomoc uchodźcom z Ukrainy, skali seksualnych.

(37:19) Rozmowa z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim z UKSW o sytuacjach, jakie miały miejsce w Kościele na świecie w 2022 roku. Oto jedne z kwestii, które zostały poruszone: trwający proces synodalny; wypowiedź kard. Waltera Kaspera o tym, że rozpoczęte przez papieża Franciszka reformy potrzebują przynajmniej dwóch pontyfikatów, żeby gruntownie zmienić Kościół; proces kard. Angelo Becciu, który pokazuje, jak wielki jest kryzys centrum władzy kościelnej.

Przeczytaj książkę Tomasza Terlikowskiego „Jasna Góra. Duchowa stolica Polski. Biografia”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 67
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.