Poranna modlitwa do św. Józefa

Poranna modlitwa do św. Józefa
Fot. Olga Yastremska, New Africa, Afr / depositphotos.com
Deon.pl / tk

Każdy dzień niesie ze sobą nowe wyzwania. Warto więc, zanim w pełni zaczniemy się z nimi mierzyć, oddać się pod opiekę świętego Józefa. "O cokolwiek poprosisz świętego Józefa, z pewnością to otrzymasz" - pisała św. Teresa. Praktykujmy poranną modlitwę do opiekuna Jezusa codziennie, ufając, że wyprosi nam on szczególne łaski.

Poranna modlitwa do św. Józefa

Święty Józefie, mój najmilszy opiekunie, w poranek dzisiejszego dnia oddaję się pod Twoją szczególną opiekę. Dopomóż mi w pracy i w spełnianiu moich obowiązków, broń od grzechu, uproś mi potrzebne cnoty, zachowaj od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Błagam Cię, św. Józefie, czuwaj nade mną, abym zawsze szedł drogą cnoty, a nigdy nie zbaczał na drogi występku. Niech za Twoim przykładem ukocham Boga ponad wszystko, pełniąc dzisiaj i zawsze Jego święte przykazania i niech przy Twojej pomocy przyczynię się do zbawienia moich bliźnich. Amen.

Poznaj inne modlitwy do św. Józefa:

1. Modlitwa do św. Józefa w trudnej sytuacji

2. Modlitwa o skuteczną pomoc

DEON.PL POLECA

3. Modlitwa do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Poranna modlitwa do św. Józefa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.