Przed Krzyżem. Rozważania na Wielki Piątek

Przed Krzyżem. Rozważania na Wielki Piątek
fot. unsplash.com
7 miesięcy temu

Krzyż Jezusa jest najbardziej osobliwym wydarzeniem w historii zbawienia, najbardziej namacalnym i przemawiającym do człowieka. ‘Osobliwym’, choć nie najważniejszym, bo na nim dzieło zbawienia się nie kończy.

Zatrzymam się, aby poczuć ten szczególny moment. Moje zmysły mogą mi w tym pomóc. Chcę tego. Przede wszystkim stanę dzisiaj z wiarą wobec Jezusa wiszącego na krzyżu.

Jestem wśród ludzi na Golgocie. Popatrzę na Jezusa na krzyżu i na wiszących obok skazańców. Dotknę twardej skały i szorstkiego drewna. Powącham zapachy, które mnie otaczają. W ustach poczuję smak octu, którym był pojony Jezus. Posłucham tego, co mówią skazańcy, żołnierze czy gapie, aż w końcu usłyszę samego Jezusa.

Zatrzymam się, aby poczuć z wiarą, że to jest szczególny moment mojego zbawienia. Wyznam Jezusowi swoją miłość.

 

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
16,91 zł

Podejmując zaproszenie zawarte w Pierwszym Liście św. Piotra: Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami (1 P 2, 21), w tych rozważaniach wielkopostnych, głoszonych w obecności...

Skomentuj artykuł

Przed Krzyżem. Rozważania na Wielki Piątek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.