Radość i wdzięczność, nie cierpienie i ból. Ewangelia prowadzi nas do życia

Radość i wdzięczność, nie cierpienie i ból. Ewangelia prowadzi nas do życia
Fot. depositphotos.com
Jan Głąba SJ

Ewangelia i rady z niej wypływające zawsze prowadzą nas do życia. Oznacza to, że na ubóstwo, posłuszeństwo, czystość warto patrzeć oczami radości i wdzięczności, a nie doszukiwać się tego, co złe oraz słabe, gdzie cierpienie i ból.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię (11.04.2022)

Dziś w Ewangelii widzimy jak Jezus na sześć dni przed męką odwiedza swoich przyjaciół w Betanii: Łazarza, Marię i Martę. Maria obmywa Jezusowi stopy funtem szlachetnego oleju, a włosami je osusza.

Judasz widząc to zachowanie, komentuje całą sytuację tak, że olej należało sprzedać, a pieniądze oddać ubogim. Nie zauważa on w Jezusie człowieka ubogiego i nie widzi gestu Marii.

Jezus natomiast jest ubogi, bo jest Bogiem, a jednak idzie na śmierć za nas grzeszników. Ewangelia i rady z niej wypływające zawsze prowadzą nas do życia. Oznacza to, że na ubóstwo, posłuszeństwo, czystość warto patrzeć oczami radości i wdzięczności, a nie doszukiwać się tego, co złe oraz słabe, gdzie cierpienie i ból.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Francesco Bersini

Nie znajdziesz w tej książce wzniosłych słów czy przekonywujących traktatów ludzkiej mądrości, ale orędzie Boskiej Mądrości objawionej przez Ducha. Przez wielu określana jest jako dwudziestowieczne "O naśladowaniu Chrystusa". Napisał ją ktoś, kto jak ty przeżył...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Radość i wdzięczność, nie cierpienie i ból. Ewangelia prowadzi nas do życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.