Radość, spotkanie, wiara. Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza na wolontariat

Radość, spotkanie, wiara. Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza na wolontariat
Wolontariusze Fundacji Salvatii (Fot. salvatti.pl)
dm

Wolontariat Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl działa już 15 lat. Jest skierowany do osób w najróżniejszym wieku, które odkrywają w sobie pasję życia i chęć wyjścia z pomocą ku drugiemu człowiekowi. Do tych, którzy chcą przeżyć dar spotkania, radości i umocnienia w wierze. Zgłoszenia można nadsyłać do końca września 2023.

Miejscem wolontariatu jest Afryka, Ameryka Południowa lub Indie.

-  Wśród wolontariuszy są studenci, osoby w sile wieku, które mają dość pracy w korporacjach i chcą zmienić swoje życie. Są również osoby 50+, które już mają dorosłe dzieci, a jeszcze dużo sił i mocy twórczej - mówi Monika Mostowska, wiceprezes Fundacji.

Wolontariat Salvatti.pl działa od 2008 roku w ramach Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl i na różny sposób uczestniczy w dziele misyjnym Kościoła.

DEON.PL POLECA

Wyrósł na gruncie duchowości św. Wincentego Pallottiego, który odkrył, że „w świecie ludzi świeckich istnieje wielka energia służenia dobru” i pragnienie zaangażowania się w dzieła apostolskie Kościoła.

Każdy może zostać wolontariuszem

„Mówisz nam, co potrafisz i jakie masz umiejętności, a my szukamy miejsca na pallotyńskich placówkach misyjnych, gdzie takie umiejętności się przydadzą. Uwierz, że to, co Tobie wydawać się może czymś niewielkim, tam w krajach misyjnych może być nieocenioną pomocą” - podaje na swojej stornie Fundacja.

„Wiemy, że doświadczenie misji zmienia dotychczasową perspektywę i spojrzenie na świat, dlatego Wolontariat może być i dla Ciebie szansą na duchowy rozwój oraz niezwykle cennym doświadczeniem życiowym” - czytamy dalej.

Szczegóły uczestnictwa w nowej edycji wolontariatu są opisane na stronie Fundacji. Warunkiem przyjęcia jest wypełnienie i przesłanie formularza dostępnego również na stornie. 

Po powrocie z wolontariatu jego uczestnicy opowiadają o swoich niezwykłych doświadczeniach.

Reportaże na ten temat można przeczytać na stornie Fundacji, a także zobaczyć zapierające dech w piersiach zdjęcia. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Radość, spotkanie, wiara. Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza na wolontariat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.