Czułość to dla mnie ciągle trudny temat

Czułość to dla mnie ciągle trudny temat
fot. aj
Paweł Kowalski SJ, Paweł Sawiak SJ

"Miłosierny samarytanin, który pomaga potrzebującemu, dotyka go. Robi to w taki sposób, żeby nie dodawać więcej bólu". Zobacz drugi odcinek rekolekcji wielkopostnych "Męskie rozmowy".

"Kiedy Jezus staje przed cudzołożnicą, którą przyłapano na cudzołóstwie, to myślę, że On takiego miłosiernego i czułego podejścia do grzeszników nauczył się od świętego Józefa. Przypuszczam, że pytał swojego ojca: «kiedy się począłem, a mama była posądzona o cudzołóstwo, co wtedy zrobiłeś?» Wierzę, że święty Józef nauczył Jezusa takiego czułego podejścia do grzesznika" - mówi Paweł Sawiak SJ.

DEON.PL POLECA"Mam wrażenie, że miłosierdzie to ogień, który dopiero zaczyna Kościół na nowo rozpalać miłością, energią i żarem (…). Niedawno zdałem sobie sprawę z tego, że w wielu prowadzonych przeze mnie rozmowach i spowiedziach bardzo często przebija się to, że ludzie są w jakiś sposób poturbowani, mają w sobie wielki ból związany z życiem, noszą wielkie rany. Chwilę później uświadomiłem sobie, że hasłem naszych rekolekcji adwentowych było «Kościół jako szpital polowy». Połączyłem kropki i okazało się, że Bóg przysyła do naszego duszpasterstwa ludzi potrzebujących po to, abyśmy byli dla nich miłosierni. Aby oni tego miłosierdzia doświadczyli…" - mówi Paweł Kowalski SJ.

Posłuchaj kolejnego odcinka rekolekcji wielkopostnych "Męskie rozmowy", który poświęcony jest czułości i miłosierdziu.

"Kiedy cały świat był zamknięty i wszyscy tylko oglądali Netflixa, papież Franciszek usiadł i napisał do całego Kościoła list o jednej ze swoich największych inspiracji, świętym Józefie" - mówi Paweł Kowalski SJ, który wspólnie z Pawłem Sawiakiem SJ, przez cały Wielki Post będzie prowadził cykl "Męskie rozmowy".

Rozważania na Wielki Post. Zapoznaj się z propozycjami Deon.pl. 

Jeśli interesuje cię tematyka ojcostwa i męskiego spojrzenia na świat, dołącz do "Męskich rozmów" Pawłów-jezuitów, skupionych wokół papieskiego listu na temat św. Józefa.

 

Zobacz inne odcinki Męskich rozmów:

  1. Jak być ojcem, nie mając dobrego przykładu ojca?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Bóg jest Ojcem Miłosiernym, który za dobro wynagradza, a grzesznika szuka

Naszym prawdziwym problemem jest niewiara w to, że Bóg kocha nas jako grzeszników. (…) Kiedy grzeszymy, nie tracimy godności syna i córki Boga. Dlaczego?...

Skomentuj artykuł

Czułość to dla mnie ciągle trudny temat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.