Jak będziemy spędzać wspólne wakacje?

Jak będziemy spędzać wspólne wakacje?
(fot. shutterstock.com)
Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl

Ty wolisz góry i aktywny odpoczynek, a on morze i leżenie na plaży? Jak to pogodzić?

Jak dotychczas spędzaliście wakacje?

Rozmowę o przyszłych wakacjach warto zacząć od opowiedzenia sobie o tym, jak dotychczas wyglądały wasze wakacje. Czy to był czas błogiego odpoczynku czy może bardziej zależało wam na tym, żeby jak najwięcej zwiedzić i zobaczyć?

>> Czy narzeczeni mogą więcej?

DEON.PL POLECA


Istotne jest też to, w jaki sposób spędzaliście wakacje z rodzicami. Które z nich budzą w Was dobre wspomnienia, a o których wolelibyście zapomnieć? Rozmawiając o różnych wakacjach, dowiecie się, jakie są wasze preferencje, co się sprawdziło, a co nie jest dla was.

On woli góry, a ona morze?

Często okazuje się, że myślimy o odpoczynku w zupełnie różny sposób. Ktoś, kto pracuje przy komputerze, marzy o tym, żeby w końcu się poruszać. Ktoś, kto ma aktywną pracę, tęskni za zatrzymaniem się i odpoczynkiem.

Warto sobie to powiedzieć, żeby potem nie być zaskoczonym i nie mieć niepotrzebnych pretensji do drugiej osoby. Możemy kłócić się o to, że on lubi góry, a ja morze, a możemy wspólnie znaleźć miejsce, w którym zobaczymy i to i to.

Czy istnieje kompromis?

Może być tak, że mamy bardzo odmienne gusta w spędzaniu wakacji. Czy istnieje wówczas kompromis? Warto wyjść ku potrzebom drugiej osoby, bo jeżeli każde z was wyjdzie parę kroków od siebie, to jest szansa, że spotkacie się w połowie.

Czasem warto zostawić plany wakacyjne, na które fiksowaliśmy się od lat i wymyślić coś zupełnie innego, waszego. I nie chodzi o to, żeby jechać do Afryki, bo druga osoba tego chce, podczas gdy ja nie znoszę wysokich temperatur. Nie chodzi o to, żeby robić coś przeciwko sobie, ale zrobić coś razem.

Zadanie domowe

Jak dotychczas wyglądały twoje wakacje?

Jak lubisz odpoczywać, a czego wolisz unikać?

Jak wyglądały twoje wakacje z rodzicami? Jak je wspominasz?

Jak wyobrażasz sobie nasze wspólne wakacje? Czego się obawiasz a na co czekasz?

* * *

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Wspólna małżeńska podróż może być piękna, ale z pewnością nie jest beztroską sielanką. Kryzysy, nieporozumienia, sprzeczki, ciche dni oraz inne nieprzyjemne wydarzenia to naturalne etapy tej drogi. Gorzej, gdy wycofanie...

Skomentuj artykuł

Jak będziemy spędzać wspólne wakacje?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.