Jak podejmować wspólne decyzje zawodowe w związku? Zadajcie sobie te pytania

Jak podejmować wspólne decyzje zawodowe w związku? Zadajcie sobie te pytania
(fot. shutterstock.com / aj)
Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl

Praca bardzo mocno determinuje naszą rzeczywistość i wpływa na naszą codzienność. Jak dobrze podejmować wspólne decyzje w sprawach zawodowych?

Czym jest dla Ciebie praca?

Warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest dla Ciebie praca. Może to przykry obowiązek, a może realizacja marzeń i pasji. Może stawiasz w pracy pierwsze kroki, a może masz już swoją pozycję i miejsce w firmie. I wreszcie, jak bardzo jest ona dla Ciebie ważna?

>> Co ma Pan Bóg do naszego narzeczeństwa?

Jak to sprawdzić? Wystarczy popatrzeć na to, czy zdarza Ci się przesiadywać w pracy więcej czasu niż potrzebujesz. Jasne, są takie momenty, kiedy gonią nas terminy i to one wymagają od nas większego i dłuższego nakładu pracy, ale zazwyczaj są to sytuacje od czasu do czasu. Czy jesteś w stanie zostawić pracę w pracy i nie zajmować się rzeczami z nią związanymi w dzień wolny lub w weekend?

O czym marzysz?

Warto sobie zadać to pytanie w kwestii pracy, żeby wiedzieć do czego nas ciągnie, czego nam brakuje, co chcielibyśmy rozwijać. Być może jesteśmy w pracy, w której nie czujemy się dobrze i chcielibyśmy coś zmienić, ale brakuje nam odwagi. A może marzymy o częstszych wyjazdach albo pracy za granicą?

To ważne, żeby nazwać sobie te marzenia i zastanowić się nad tym, czy bierzemy pod uwagę zdanie drugiej osoby. Jakie konsekwencje mogą mieć moje częste wyjazdy w pracy? Jak to może wpływać na naszą relację? Albo jak na nią wpływa to, że nie spełniam się w pracy i jestem nieustannie sfrustrowany i zdenerwowany?

Co jest dla Ciebie ważne?

Zapytajcie siebie nawzajem, co jest dla was ważne, żeby móc poustawiać i ponazywać sobie priorytety i zobaczyć, czy są sobie bliskie. Jeżeli dla jednego kariera jest najważniejsza, a dla drugiego rodzina, to może być trudno Wam się spotkać.

>> Co zrobić z niepewnością i wątpliwościami w narzeczeństwie?

Zastanówcie się, co byście zrobili, gdyby jedno dostało dobrą ofertę pracy za granicą. Czy chcielibyście zaryzykować związek na odległość, czy może razem zamieszkalibyście w nowym miejscu? Jak bardzo ważna jest dla Was praca i zmiany z nią związane? Na ile bierzecie pod uwagę zdanie drugiej osoby?

Zadanie domowe

Czym jest dla Ciebie praca? Jeśli jeszcze nie pracujecie, to możecie zapytać o swoje codzienne obowiązki, studia.

Czy zdarza Ci się przedkładać pracę nad relacje z innymi? Dlaczego tak się dzieje?

Czy umiesz nie zajmować się pracą w dni wolne? Czy umiesz odpoczywać?

Jaka jest twoja wymarzona praca? Co chciałbyś robić?

Co jest dla ciebie ważne w życiu? Gdzie znajduje się praca?

Co zrobilibyście, gdyby jedno z was musiało / mogło pracować za granicą?

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie, zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

* * *

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Julia Płaneta - dziennikarka i redaktorka portalu DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik
20,94 zł
29,90 zł

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Wspólna małżeńska podróż może być piękna, ale z pewnością nie jest beztroską sielanką. Kryzysy, nieporozumienia, sprzeczki, ciche dni oraz inne nieprzyjemne wydarzenia to naturalne etapy tej drogi. Gorzej, gdy wycofanie...

Skomentuj artykuł

Jak podejmować wspólne decyzje zawodowe w związku? Zadajcie sobie te pytania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.