To bardzo ważne pytania przed ślubem. Dzięki nim wiele się dowiecie

To bardzo ważne pytania przed ślubem. Dzięki nim wiele się dowiecie
Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl

Macie wrażenie, że pochodzicie z dwóch różnych światów? Mimo to chcielibyście stworzyć wspólną hierarchię wartości? Czy to jest możliwe?

Co jest dla Ciebie ważne?

Na dobry początek zastanówcie się, co jest ważne dla Was z osobna. Co dla Ciebie stanowi wartość? Bóg, Ojczyzna, miłość, wierność, rodzina, uczciwość,…

>> Jak podejmować wspólne decyzje zawodowe w związku? Zadajcie sobie te pytania

A co jest dla Ciebie istotne? Kariera zawodowa, pieniądze, hobby, seks, wygląd zewnętrzny, pomaganie innym, pieniądze, ciepło rodzinne, zdrowie, życie towarzyskie,… Może coś jeszcze? Przypatrzcie się swojemu życiu, swojej codzienności, wtedy zobaczycie, na co chętnie poświęcacie więcej czasu, a na co nie.

DEON.PL POLECA

W czym się różnicie?

Kiedy określicie już, co jest dla Was ważne, porównajcie to ze sobą, a później spróbujcie o tym porozmawiać. Co to znaczy, że rodzina jest dla ciebie wartością? Dlaczego kariera zawodowa jest dla ciebie ważna? Co przez to rozumiesz?

Spróbujcie poznać swoje historie. Może być tak, że kariera jest dla was ważna, bo rodzice niewiele osiągnęli, mieli sporo problemów i nie chcecie mieć podobnej historii. Albo rodzina jest wartością, bo tak zostaliście wychowani. Posłuchajcie, co się kryje za określonymi wyborami.

Zastanówcie się, na ile te różnice są trwałe i jakie mogą być ich skutki?

Co jest dla Was ważne?

Pomyślcie nad wspólną hierarchią wartości. Najprawdopodobniej wasze wspólne życie będzie inne niż dotychczas. Zupełnie inne sprawy mogą okazać się ważne, ich hierarchia może się zmieniać.

Wybierzcie dziesięć wspólnych wartości i spróbujcie je ułożyć od najważniejszej do najmniej ważnej. Czy jesteście w stanie odkryć rzeczy, które są dla was tak samo albo podobnie ważne?

>> Co zrobić z niepewnością i wątpliwościami w narzeczeństwie?

Jeżeli tak nie jest, to zastanówcie się nad tym, jakie konsekwencje to może ze sobą nieść. Czy będziecie w stanie ustąpić, szukając wspólnej drogi czy jesteście przekonani o swojej racji? O czym świadczy to, że nie macie wspólnej hierarchii wartości?

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie, zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

* * *

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Julia Płaneta - dziennikarka i redaktorka portalu DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

To bardzo ważne pytania przed ślubem. Dzięki nim wiele się dowiecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.