Szukaj piękna w swojej codzienności. To uchroni cię przed utratą sensu życia

Szukaj piękna w swojej codzienności. To uchroni cię przed utratą sensu życia
Fot. Depositphotos.com
siostralucja.blog.deon.pl / mł

Myślę, że początek życia duchowego rodzi się z zachwytu pięknem Boga, Jego miłością, dobrocią, przebaczeniem. Tak było u mnie. Zachwyciło mnie Słowo Pana, jego dynamizm, duchowy smak, ukryte w Nim Życie - pisze s. Łucja Sowińska na swoim blogu. 

Publikujemy cały wpis.

Jak nie stracić sensu życia? 

Wśród codziennej bieganiny rodzi się pytanie, jak nie wpaść w duchowy marazm, regres, jak nie zatracić sensu wybranej drogi, co może przyczynić się do rozwoju przyjaźni z Panem, sobą i drugim człowiekiem.

W szarej codzienności każdy dzień jest szansą na rozwój. Od nas zależy jego jakość. Od momentu przebudzenia każda chwila może stać się miejscem wcielenia Piękna. Mogę wstać rano i podziękować Bogu za dar życia, nowy dzień z wszystkim, co on niesie, mogę zaprosić Pana do każdego spotkania i wydarzenia, myśli, pracy, nawet cierpienia. Dziękczynienie jest dźwignią, która wyzwala nas z koncentracji na sobie.

DEON.PL POLECA

Do rozwoju miłości przyczynia się cisza

Do rozwoju miłości przyczynia się również cisza. Pokazuje nam ona i wprowadza w transcendentne Piękno. Jest zapowiedzią Słowa. Piękno wypowiedzi rodzi się z ciszy spotkania z najważniejszym Słowem. Trwanie w Nim rodzi pokój i wewnętrzną radość, a zarazem pobudza do dzielenia się Nim z tymi, którzy są blisko.

Dzielenie Słowem rodzi głębokie więzi. To one właśnie przyczyniają się do naszego rozwoju. Jeśli jesteśmy otoczeni ludźmi, którzy chcą naszego dobra, którzy się modlą, którzy cieszą się z naszych sukcesów i pobudzają do rozwoju, chce nam się żyć. Jakość więzi w dzisiejszym świecie jest bardzo ważna. Budują lub niszczą, rozwijają lub zabijają duchowo.

Szukaj piękna w swojej codzienności

Myślę, że dobre spotkanie z drugim człowiekiem może stać się sakramentem spotkania z Bogiem.

To, co we mnie również rozwija tęsknotę za Jezusem i doprowadza do spotkania z Nim, jest kontemplacja piękna  w muzyce i w poezji jak i przeżywanie z Nim pięknych chwil codzienności: wypicie kawy w ulubionym kubku, krótka adoracja wieczorna, piękna rozmowa z przyjaciółmi czy siostrami, zachwyt bukietem kwiatów na stole czy zachodem słońca nad morzem, pobycie z samą sobą, ze swymi uczuciami i emocjami w ciszy i na koniec czytanie mojej najdroższej Biblii.

Warto szukać swoich dróg rozwoju i szukać Piękna w naszej szarej, a jakże pięknej codzienności.

---

Tekst pochodzi z bloga s. Łucji Sowińskiej. Śródtytuły i tytuł od redakcji.  

Siostra Łucja Sowińska należy do Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Prowadzi bloga siostralucja.blog.deon.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elisabeth Lukas

Starasz się zmienić, ale nie wiesz, w którym kierunku?
W relacji dajesz z siebie wszystko, a coś nadal nie wychodzi?
Szukasz właściwej drogi, ale nie masz pojęcia, jak ją odnaleźć?

Może warto coś...

Skomentuj artykuł

Szukaj piękna w swojej codzienności. To uchroni cię przed utratą sensu życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.