Twój wewnętrzny perfekcjonista. Jak bardzo cierpisz z jego powodu?

Twój wewnętrzny perfekcjonista. Jak bardzo cierpisz z jego powodu?
Fot. Adi Goldstein / Usplash
dominikanie.pl / YouTube.com / mł

Nasz wewnętrzny komentator, jakim jest perfekcjonista, wyrywa się do głosu, kiedy popełnimy jakiś błąd, gdy czegoś nie przewidzieliśmy. Potrafi skutecznie odebrać nam pewność siebie, radość życia, zdemotywować. O wewnętrznym perfekcjoniście mówi o. Wojciech Jędrzejewski OP.

Publikowaną na dominikańskim youtube'owym kanale seria "Wewnętrzny komentator" prowadzi o. Jędrzejewski. W kolejnych odcinkach pokazuje wewnętrzne przekonania, które towarzyszą nam w życiu i często je utrudniają. Pokazuje też, jaką strategię możemy przyjąć wobec naszych "komentatorów". Czy musimy ich słuchać?

Wewnętrzny perfekcjonista. Czy musisz go słuchać? 

- Dziś zapraszamy na scenę perfekcjonistę. Kiedy wyrywa się do głosu? Wtedy, kiedy popełnimy jakiś błąd, czegoś nie przewidzieliśmy. Mówimy wtedy do siebie: jak mogłem tego nie zauważyć! jak mogłem popełnić taki błąd! jak mogłem taką literówkę zrobić! Jak mogłem użyć tego słowa! - wyjaśnia o. Jędrzejewski. 

Proponuje, by nabrać dystansu i obserwować, w jakich momentach nasz wewnętrzny perfekcjonista dochodzi do głosu. Kiedy do nas mówi? Jak się czujemy, gdy słyszymy jego komentarz? Jakim tonem mówi? Co wtedy mamy ochotę zrobić? 

DEON.PL POLECA

- On wcale nie musi dominować twojego życia - mówi dominikanin. - Sam nie mam mocnego tego komentatora, ale gdyby miał u mnie mocniejszą pozycję, to by mnie zajechał. Jak to jest u ciebie?

Posłuchaj całego odcinka:

Źródło: dominikanie.pl / YouTube.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Twój wewnętrzny perfekcjonista. Jak bardzo cierpisz z jego powodu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.