Czy katolik może wspierać WOŚP?

Czy katolik może wspierać WOŚP?
(fot. Grand Warszawski / shutterstock.com)
Redakcja DEON.pl

To już 30 lat, a z każdym kolejnym finałem pada rekord zbiórek. Mimo tego kontrowersje nie ustają.

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - celem będzie zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Wielu katolików gorąco kibicuje Wielkiej Orkiestrze i gra z nią, ale inni nadal ją krytykują. Możemy usłyszeć, że wspierając WOŚP, pomagamy osobie, która walczy o prawo do mordowania nienarodzonych dzieci, albo że Orkiestra to maszyna do zarabiania pieniędzy. Inni, jak na przykład siostry dominikanki z Broniszewic, otwarcie wyrażają swoją wdzięczność dla inicjatywy Owsiaka.

Z zarzutami kierowanymi w stronę WOŚP mierzą się Piotr Żyłka i Szymon Żyśko z portalu DEON.pl, którzy rozmawiają z Karolem Kleczką o Orkiestrze, Jurku Owsiaku i o tym czy katolik może wspierać tę inicjatywę?

Przypominamy nasz podcast:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Czy Bóg jest dla nas żywą rzeczywistością, czy też tylko frazesem bez żadnych konsekwencji? Czy rzeczywiście liczymy się z Jego mocą? Czy Bóg jest wśród nas rozpoznawalny? Jak, pomimo wszystkich ludzkich zaciemnień, sprawić, abyśmy w...

Skomentuj artykuł

Czy katolik może wspierać WOŚP?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.