Anna Sosnowska / Ludwik Wiśniewski OP
"Przewodniczący KEP czy prymas mogą zwołać o. Rydzyka, ks. Bonieckiego, Tomasza Terlikowskiego, posadzić ich razem przy jednym stole, bo oni wszyscy są ludźmi Kościoła, i powiedzieć: panowie, niech każdy z was przedstawi swoje pretensje i zarzuty wobec innych".
"Kościół musi mierzyć się z wciąż nową rzeczywistością. Nie możemy zamykać oczu na nowe zjawiska i powtarzać w kółko tego samego. Kościół powinien na te wyzwania odpowiadać"
To często skutek wychowania, które bardziej przestrzega, niż zachęca. W rozmowach z młodymi zauważam częsty brak wiary w siebie. Odwagi natomiast nabierają w grupie - mówi dominikanin, ojciec Kłoczowski.
"Potworną herezją jest wołanie: 'Oderwijmy się i załóżmy Kościół narodowy'. Kto tak uważa, popełnia grzech rozbicia i niewykluczone, że na szali kładzie skarb własnego zbawienia" - mówi Prymas Polski.
Był dwukrotnie nominowany do Nobla. Zrewolucjonizował życie wielu. A jego przepis na sukces w robieniu dobra jest bardzo prosty. Bardzo... polski, krakowski.
ks. Jan Kaczkowski
Dlaczego Kościół sprzeciwia się eutanazji? Czy dlatego, że czerpie radość, kiedy patrzy na cierpiących ludzi? - posłuchaj, co na ten temat ma do powiedzenia ks. Jan Kaczkowski.
ks. Andrzej Muszala / Posłaniec Serca Jezusowego / kk
Czym jest uporczywa terapia i czy różni się od eutanazji?
Ludwik Wiśniewski OP
Jaka będzie przyszłość Kościoła w Polsce? Co powinien zrobić, żeby odnaleźć się w dzisiejszym świecie? Ceniony duszpasterz opisuje najważniejsze zadania przed jakimi staną katolicy w Polsce.
Trwa batalia o życie dwulatka, za którym wstawia się papież Franciszek. Rozmawiamy z Kajetanem Gawareckim, pielęgniarzem który miał transportować cierpiącego chłopca do Rzymu.
informacja prasowa / pch
Czy manifestacja słów papieża Polaka w naszym życiu społecznym nie jest potrzebna dziś zdecydowanie bardziej niż 31 lat temu?
Michał Lewandowski / wiez.com.pl
"Skoro gej ma być ojcem chrzestnym, to ten chrzest będzie nieważny" - stwierdzili członkowie rodziny.
"Sugerowanie, że Prymas Tysiąclecia był nacjonalistą, jest w najlepszym razie przejawem ignorancji, zaś w najgorszym, cynicznym kłamstwem. Proszę, nie wykorzystujmy go w taki niecny sposób"
NCR / KAI / Karol Kleczka
Ta sprawa podzieliła opinię publiczną we Francji. Wczoraj odniósł się do niej papież Franciszek.
"Skandalem może być niewłaściwa reakcja przełożonych (...) Znam podobne przypadki. Jeżeli jednak wiernie dochowują czystości, pozostają Chrystusowymi kapłanami" - mówi abp Wojciech Polak.
Polonia Restituta
Dlaczego pracodawcy powinni szanować pracowników? O pracy w świetle Katolickiej Nauki Społecznej Kościoła mówi abp Grzegorz Ryś.
bp Gustavo Carrara
"Dla wielu to ciężkie warunki życia stają się usprawiedliwieniem dla aborcji i zmian w prawie. Mówią to ci, którym zupełnie obcy jest los ubogich kobiet" - mówi bp Gustavo Carrara.
Piotr Kosiarski / Dariusz Dańkowski SJ
"Zgniłe" kompromisy to zarówno brnięcie w grzech jak również psucie sobie charakteru. Człowiek, który kręci i żyje w strachu, zaraża tym strachem innych - uważa Dariusz Dańkowski SJ, wykładowca katolickiej nauki społecznej, filozofii politycznej i etyki biznesu.
Może się wydawać, że nauka nie ma wiele wspólnego z wiarą. Nic bardziej mylnego. Poznajcie 13 ludzi, którzy dokonali przełomowych odkryć i byli katolikami.
Nie do wiary, ale papież napisał ten list do jednego z muzułmańskich władców w... XI wieku. Nie wiedział, że krótkim tekstem wyznaczy drogę do dialogu z islamem niemal 1000 lat później.
"Ofiarom powinniśmy zapewnić nie tylko opiekę duchową i psychologiczną, ale też pokrycie kosztów, związanych np. z procesem przeciwko sprawcy czy terapią" - mówi Prymas Polski.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}