Siostry z Broniszewic zbierają na remont parku przy Domach Chłopaków

Siostry z Broniszewic zbierają na remont parku przy Domach Chłopaków
(Fot. facebook.com/dpsbroniszewice)
domchlopakow.pl/Facebook/dm

Dominikanki z Broniszewic, które tworzą dom i zajmują się niepełnosprawnymi chłopakami, którzy z różnych powodów stracili rodziny. Dzięki wsparciu darczyńców udało się wybudować dla podopiecznych sióstr dwa Domy Chłopaków i zadbać o ich otoczenie. Teraz przed zakonnicami kolejne wyzwania. Obecnie zbierają fundusze na uporządkowanie parku, który znajduje się przy Domach Chłopaków.

Dominikanki pod swoją opieką mają 56 chorych chłopców i jak podkreślają każdy z nich jest dla nich jak syn.

Przy Domach Chłopaków siostry stworzyły już m.in. gospodarstwo dla zwierząt, wyremontowały szkołę dla chłopców, stworzyły warsztaty terapii zajęciowej.

Obecnie zbierają fundusze na uporządkowanie parku, który znajduje się przy Domach Chłopaków.

DEON.PL POLECA

„To ulubione miejsce chłopców - kochają spacerować a ze ścieżek zrobili sobie tory gokartowe i rowerowe. Bardzo chcemy uporządkować park - zwłaszcza stare drzewa, które zagrażają życiu Chłopców” - podają siostry.

Dominikanki czekają na pozwolenie konserwatora i planują na wiosnę zacząć porządkowanie parku. Mają również w planach stworzyć nową kotłownię. Siostry szykują się również do budowy nowej kaplicy.

„W parku znajduje się grota Matki Bożej - gdzie odbywają się nasze wspólne nabożeństwa. Ławki, które udało nam się zakupić, służą odpoczynkowi oraz różnym męskim spotkaniom i pogadankom” - dodają.

„Musimy utwardzić drogi i zrobić nowe chodniki, żeby chłopcy nie chodzili po zabłoconym podwórku. Są bardzo żywiołowi, więc każda kałuża jest dla nich okazją do radosnego chlupania, jednak czasem nie nadążamy za nimi i szczęśliwi do nich wpadają. Na dłuższą metę to jednak jest trudne. Dlatego prosimy Cię o pomoc, żeby Chłopcy mogli się bezpiecznie i sucho przemieszczać” - piszą siostry.

Na te wszystkie potrzeby, zakonnice potrzebują wsparcia finansowego.

domchlopakow.pl/Facebook/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Bartosz Rajewski

Ostatni i rozstrzygający głos ma Słowo.
abp Grzegorz Ryś

Bóg jest. Trwa przy nas, choć w tym pandemicznym czasie chaosu, niepewności, a dla wielu również przejmującej samotności, stał się Kimś bardzo dalekim. Czujemy się obco...

Skomentuj artykuł

Siostry z Broniszewic zbierają na remont parku przy Domach Chłopaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.