W centrum krwawych cudów - posłuchaj

W centrum krwawych cudów - posłuchaj
(fot. James G. Howes / Wikimedia Commons / pz)
Andreas Englisch

Jeden cud dokonany po śmierci bł. Jana Pawła II zdecydował o jego beatyfikacji. Ale były także inne, jeszcze za życia Papieża.

Andreas Englisch przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się uzdrowieniom, jakie wydarzyły się za przyczyną Jana Pawła II. Na życzenie Papieża zachowywał wszystko w tajemnicy. Po raz pierwszy napisał o tym w 2011 roku. Zapis rozmów z osobami, które dzięki modlitwie Ojca Świętego wróciły do zdrowia, dowodzi niezwykłej relacji Jana Pawła II z Bogiem i ludźmi. Przedstawia fakty, których jeszcze nie znamy...

Książka niemieckiego dziennikarza jest też opowieścią o jego poszukiwaniu Boga, dlatego na początek Roku Wiary przygotowaliśmy dla użytkowników DEON.pl 8 fragmentów z audiobooka "Uzdrowiciel". Szukaj kolejnych odcinków w czwartki.

W centrum krwawych cudów

DEON.PL POLECA

No i czego się dowiedziałem? Niczego. Watykan szepcze po kątach o cudzie, z którym wiąże się badanie krwi. Czas: 31 października 1995 roku. Dzień później jakiś rozemocjonowany ksiądz każe się wieźć do siedziby Kongregacji Nauki Wiary, ale nie wchodzi do środka. Za to pyta o drogę do Orvieto i nad Adriatyk. Po co? Czego tam szuka? Czy ten przybywający nie wiadomo skąd kapłan wiedział coś o cudzie, czy to z tego powodu udawał się do Kongregacji? Ale po co chciał potem jechać do Orvieto i nad morze?

Wysłuchaj dalszego ciągu opowieści - czyta Jerzy Zelnik


[-tj866_17.mp3-]

Andreas Englisch, jeden z najwybitniejszych niemieckich watykanistów w Rzymie, przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się nadzwyczajnym uzdrowieniom, jakie wydarzały się za przyczyną Jana Pawła II. Papież nie chciał, by o tym mówić lub pisać, a wszystkim świadkom owych niezwykłych zdarzeń nakazał milczenie.

Andreas Englisch dotrzymał obietnicy złożonej papieskiemu rzecznikowi, że dopóki papież żyje, nie napisze o swoich odkryciach. Dopiero z chwilą beatyfikacji Jana Pawła II poczuł się zwolniony z przyrzeczenia. W tej książce po raz pierwszy przedstawia wyniki swoich wieloletnich poszukiwań.

Wzruszające rozmowy z uzdrowionymi i ich bliskimi pozwalają autorowi lepiej zrozumieć fenomen Papieża. Dzięki tym poruszającym świadectwom sceptycyzm niemieckiego dziennikarza przeradza się w fascynację Janem Pawłem II i jego niezwykłą relacją z Bogiem i bliźnimi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W centrum krwawych cudów - posłuchaj
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.