Wielka miłość Edmunda Wojtyły i jego narzeczonej Jadwigi

Wielka miłość Edmunda Wojtyły i jego narzeczonej Jadwigi
Fot. Archiwum Barbary Kłosińskiej-Gębarzewski i rodziny Kłosińskich
Deon.pl / tk

W czwartym odcinku z cyklu „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” Milena Kindziuk, autorka jedynej biografii o bracie papieża opowiada o niezwykłej, wielkiej miłości Edmunda i jego narzeczonej Jadwigi Urban.

W czerwcu bieżącego roku ukazała się książka „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”.

Wielka miłość Edmunda i Jadwigi

- Bardzo się cieszę, że udało mi się odtworzyć relację Edmunda i jego narzeczonej. Była to wielka miłość, oni znali się prawie 10 lat. Dotarłam do wiadomości kiedy się poznali i gdzie się poznali. Edmund mówił do swojej narzeczonej, że jak się ożeni to będzie miał dom pełen dzieci. To były marzenia Edmunda - wspomina Milena Kindziuk.

- Udało mi się także odnaleźć szczegóły dotyczące ostatniego spotkania pary narzeczonych. To było w Mucharzu - miejscowości rodzinnej Jadwigi Urban, narzeczonej Edmunda. Miało wtedy miejsce charakterystyczne wydarzenie. Narzeczona podarowała Edmundowi bukiet białych róż i wtedy siostra Jadwigi powiedziała, że białe róże to zły znak. I rzeczywiście oni się widzieli wtedy po raz ostatni.

DEON.PL POLECA

Autorka książki o bracie Jana Pawła II dodaje, że „Narzeczona dowiedziała się o śmierć Edmunda już po pogrzebie. Przeżyła to bardzo, mówiła później po latach, że kochała tylko raz i nigdy już później z nikim się nie związała. Nigdy też nie wyszła za mąż. Stosunkowo niedawno umarła, w 2005 roku”.

Jadwiga pozostała skromna

- Pozostała nauczycielką. Niemal do ostatnich dni udzielała korepetycji, była długo w dosyć dobrej formie. Była oddana i lubiana przez uczniów.

- Znamienne jest, że narzeczona Edmunda nie obnosiła się tą znajomością, zwłaszcza kiedy brat Edmunda został papieżem. Można powiedzieć że Jadwiga zamilkła. Nie chwaliła się znajomością z Edmundem i rodziną Wojtyłów. Zachowała taką szaloną dyskrecję, wykazała ogromną wrażliwość i kulturę - zaznacza Milena Kindziuk.

- Nie chciała się wynosić i opowiadać o tej relacji, to pozostało tajemnicą. Jedyne świadectwo jakie pozostało, to właśnie list będący świadectwem o Edmundzie – dodaje.

Źródło: Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Skomentuj artykuł

Wielka miłość Edmunda Wojtyły i jego narzeczonej Jadwigi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.