Za te słowa abp Grzegorz Ryś zebrał gorące oklaski. "Przy nich tatrzańskie szczyty to tylko kupa kamieni"

Za te słowa abp Grzegorz Ryś zebrał gorące oklaski. "Przy nich tatrzańskie szczyty to tylko kupa kamieni"
Abp Grzegorz Ryś. Źródło: YT / Marcin Zieliński
Marcin Zieliński / YouTube.com / mł

- Mamy tu takie doświadczenie Kościoła, w którym pasterze idą za owcami. I bardzo dobrze! - mówił abp Ryś na rozpoczęcie "ChwałaMU" - uwielbieniowego wydarzenia, które przyciągnęło tysiące ludzi. Zebrał za te słowa gorące oklaski zgromadzonych. 

W tym roku ChwałaMu odbędzie się 8 lipca we Wrocławiu. Jak zapowiadał zeszłoroczne wydarzenie łódzki metropolita? Abp Grzegorz Ryś wygłosił na początek kilka ważnych zdań. 

Chwała po hebrajsku znaczy tyle co "ciężar"

- Chwała to jest rzecz poważna: chwała po hebrajsku znaczy tyle, co ciężar. I tutaj dzisiaj będziemy się mogli przekonać, kto w naszym życiu waży najwięcej. Ile waży Pan Bóg w naszym życiu? Oddawać Mu chwałę znaczy przyjąć, że On może wszystko przeważyć w naszym życiu - mówił abp Ryś.

Przy nich tatrzańskie szczyty to tylko kupa kamieni

Arcybiskup wspominał też swoje ważne doświadczenie z wyjścia w Tatry.

DEON.PL POLECA

- Kiedyś z moją wspólnotą z Krakowa poszliśmy na Rysy. Była taka pogoda, że z Rysów było widać tysiąc szczytów. Patrzysz, odbiera ci dech w piersiach i myślisz: Jezu, jakie to piękne! - opowiadał abp Ryś. - Patrzyłem po tych szczytach z zachwytem, a potem popatrzyłem na tych piętnastu młodych, którzy ze mną weszli na te Rysy, i pomyślałem, że te szczyty przy nich to jest po prostu kupa kamieni, a cale piękno jest w tej piętnastce. Nic nie jest w świecie tak pięknego jak człowiek! 

 

Zobacz całe nagranie: 

Źródło: Marcin Zieliński / YouTube.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński

Poznaj osobistą historię wytrwałości Marcina Zielińskiego

Marcin, pisząc o wytrwałości, dzieli się niezwykłą historią swojego życia, w którym dzięki ogromnemu uporowi, wierze i wierności Bożej obietnicy, znajduje się dziś w samym sercu swojego powołania. Książka...

Skomentuj artykuł

Za te słowa abp Grzegorz Ryś zebrał gorące oklaski. "Przy nich tatrzańskie szczyty to tylko kupa kamieni"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.