"Żyję z partnerem bez ślubu. Mogę iść do spowiedzi?". Ksiądz na TikToku odpowiada

"Żyję z partnerem bez ślubu. Mogę iść do spowiedzi?". Ksiądz na TikToku odpowiada
Ks. Piotr Jarosiewicz / TikTok
Ks. Piotr Jarosiewicz / TikTok

Czy osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych spowiednik może udzielić rozgrzeszenia? Ks. Piotr Jarosiewicz odpowiada na pytanie internautki.

Jedna z użytkowniczek TikToka zadała księdzu Piotrowi Jarosiewiczowi pytanie związane z sakramentem spowiedzi. "Czy mogę iść do spowiedzi, chociaż wiem, że nie dostanę rozgrzeszenia, bo jestem po rozwodzie, a z obecnym partnerem nie mam ślubu?" - napisała internautka.

Czy osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych można udzielić rozgrzeszenia?

Ks. Piotr Jarosiewicz w odpowiedzi przyznał, że w niektórych sytuacjach ksiądz rzeczywiście nie może udzielić rozgrzeszenia, a jednym z takich przypadków jest właśnie życie w związku niesakramentalnym. Duchowny zachęcił jednak do umówienia się ze spowiednikiem i wypowiedzenia tego, co w sobie nosimy.

"Jeśli mamy potrzebę stanięcia przed Bogiem, to jak najbardziej stawajmy. W obecnej sytuacji, w której pani jest, rzeczywiście ksiądz nie może dać rozgrzeszenia. Nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia. Natomiast jeśli chcemy zabiegać o to, co najważniejsze czyli spotkanie z Bogiem, tutaj przez pośrednictwo kapłana, to ja zachęcam do tego, żeby umówić się z kapłanem na rozmowę. Żeby powiedzieć mu to, co nas absorbuje i co w nas jest, co nas dotyka. Aby Pan Bóg to przyjął" - powiedział w nagraniu na TikToku ks. Piotr Jarosiewicz.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Czy musimy spowiadać się przed księdzem?
Co zrobić, gdy spowiednik nas nie zrozumie lub zrani?
Jak radzić sobie ze zniechęceniem?
W jaki sposób kształtować sumienie?
Czym różni się słabość od grzechu?

Skomentuj artykuł

"Żyję z partnerem bez ślubu. Mogę iść do spowiedzi?". Ksiądz na TikToku odpowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.