Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących
(fot. shutterstock)
Logo źródła: WAM as

Kto szuka, nie błądzi. Wiemy o tym. Czasem jednak potrzebujemy inspiracji do nowych poszukiwań. Potrzebują ich także nasi bliscy. Właśnie im chcielibyśmy podarować coś wyjątkowego, co pomoże im dojrzewać oraz stawać się wspaniałymi i szczęśliwymi ludźmi.

Święta Bożego Narodzenia to wspaniała okazja, by obdarowywać się właśnie takimi prezentami. Przygotowaliśmy kilka propozycji, które, jak wierzymy, pomogą Wam wybrać coś naprawdę dobrego dla tych, na których Wam zależy.

Szukać sensu

Znacie kogoś, kto zawsze miałby świetne dni, nieustannie widział świat w jasnych barwach i nigdy nie przeżywał wątpliwości? My nie. Znamy za to dwie książki, które w takiej sytuacji mogą odwrócić perspektywę o 180 stopni. Ich autorzy pokazują, że wiątpienie może być początkiem wielkich rzeczy.

DEON.PL POLECA

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu

Jestem przekonany, że dojrzewanie do wiary wiąże się z przyjęciem i przecierpieniem chwil - a niekiedy i długich okresów - gdy Bóg wydaje się daleki, gdy pozostaje w ukryciu. To, co jest oczywiste i możliwe do udowodnienia, nie wymaga przecież wiary.

Tomáš Halik

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Człowiek pragnie czegoś większego. Odczuwa głód wielkiej miłości, nieskończonego ukojenia, głód Boga. Jeśli nie zostanie on zaspokojony, człowiek na dłuższą metę nie może żyć, bo nie znajduje odpowiedzi na to, co najbardziej istotne.

Joseph Ratzinger

Odkryć radość na nowo
Kiedy już setny raz słyszymy w kościele: "Bóg cię kocha", kiedy po raz kolejny ktoś mówi, że trzeba się tylko otworzyć i wszystko się zmieni, a nie odczuwamy miłości i nic się nie zmienia, możemy się zniechęcić. Dobrze wtedy spojrzeć na wiarę cudzymi oczyma. Te cztery teksty potrafią rozpalić gasnący płomień.

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Ewangelia nie jest kodeksem postępowania, abstrakcyjną rezerwacją miejsca w Niebie albo nadprzyrodzonym ubezpieczeniem na wypadek śmierci. To wiadomość, która zmieniła świat. Osiągnęliśmy mistrzostwo w opacznym pojmowaniu Dobrej Nowiny. Czas to zmienić!

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Przeczytaj, co ma Ci do powiedzenia ojciec Józef Puciłowski. Nie prawi banałów, ale stawia kilka pytań o sprawy najważniejsze. Pomoże Ci spojrzeć na świat z nowej, Bożej perspektywy. Dzięki niemu dołączysz do grona ludzi zadowolonych z życia.

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 4

Orzeł w kurniku to ja sprzed lat. A może także ty? W takim razie do ciebie to piszę. Może czas przejrzeć i zobaczyć, że jesteś bardziej lotny niż myślisz, a to, co cię gniecie i trzyma przy ziemi, jest fałszywym przekonaniem, które kiedyś nieświadomie kupiłeś.

Tomasz Nowak OP

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 5

Dzięki tym rekolekcjom odkryjesz, jak cenny jesteś w oczach Boga. Poznasz wiele ciekawych anegdot z życia św. Dominika i zakonu kaznodziejów. Usłyszysz historie opowiedziane z pasją i zaangażowaniem przez dwóch dominikanów.

Pragnąć więcej
Czasem chcielibyśmy mocniej zaangażować się w przeżywanie wiary, ale nie bardzo wiemy, co zrobić i gdzie szukać. Jak się modlić? W jaki sposób rozważać Pismo Św.? Jak rozeznawać wolę Bożą? Te książki to nieocenione wskazówki.

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 6

Ćwiczenia pomogły mi uświadomić sobie mocniej, jak Bóg prowadził mnie w przeszłości, jak działa w moim życiu teraz i jak wzywa mnie w przyszłości. Dzieje się tak, ponieważ dzięki Ćwiczeniom uwalniam się od wewnętrznego zgiełku utrudniającego osiągnięcie tej błogiej świadomości.

Kevin O’Brien SJ

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 7

Biskup Grzegorz Ryś, jak mało kto, potrafi połączyć fragmenty Pisma z doświadczeniem naszego codziennego życia. Pokazuje, że Biblia bardzo precyzyjnie oświetla rzeczywistość, w której się poruszamy.

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących - zdjęcie w treści artykułu nr 8

W naszej tradycji jest tylko jedna modlitwa - modlitwa Jezusa. Zanurzamy się w niej, otwierając na nią nasze serca. W tradycji Kościoła doświadczenie to nazywane jest modlitwą wiary, modlitwą kontemplacyjną czy też modlitwą czystą.

John Main OSB

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Na tropach Boga - prezenty dla poszukujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.