Rekolekcje św. Siostry Faustyny - recenzja

Rekolekcje św. Siostry Faustyny - recenzja
„Rekolekcje św. Siostry Faustyny”, Wydawnictwo Misericordia, 2012 r.

Rekolekcje św. Siostry Faustyny - tak zatytułowana została książka, która ukazała się w Wydawnictwie Misericordia w 2012 r. Umieszczone w niej zostały fragmenty z Dzienniczka polskiej mistyczki (nn. 1752-1779), które komentuje o. Marian Zawada OCD. Do książki dołączony został Audiobook, na którym teksty Apostołki Miłosierdzia zostały nagrane przez wybitnych polskich aktorów Annę Dymną i Krzysztofa Globisza.

Nagraniu towarzyszy starannie dobrana muzyka wielkich kompozytorów, takich jak Wojciech Kilar czy Ennio Moricone. Czytając tę książkę można uważnie przemyśleć kolejne medytacje św. Faustyny dzięki głębokim refleksjom o. Mariana Zawady OCD.

"Staraj się żyć w skupieniu"

Te niezwykłe rekolekcje siostra Faustyna rozpoczęła w szpitalu Krakowie-Prądniku 2 czerwca 1938 roku, a więc na kilka miesięcy przed swoją śmiercią, która nastąpiła 5 października tegoż roku. Kierownikiem tego czasu łaski był sam Pan Jezus, który szczegółowo udzielał jej pouczeń, jak ma przeżywać te wypełnione kontemplacją dni. Zachęcał On świętą, by rozważała rozdziały 15, 19 i 21 Ewangelii według św. Jana. Zbawiciel pouczał też św. Faustynę, jak owocnie wytrwać w walce duchowej. W kolejnych "konferencjach" Pan Jezus zachęcał ją również do mistycznego przeżycia Jego męki, uczył ducha ofiarności i modlitwy w codziennym życiu a także zgłębiania tajemnicy Eucharystii. Ostanie Jezusowe pouczenie poświęcone jest Najświętszemu Sercu i bezmiarowi miłosierdzia Bożego.

"Rekolekcje św. Siostry Faustyny", Wydawnictwo Misericordia, 2012 r.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rekolekcje św. Siostry Faustyny - recenzja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.