www.facebook.com/WsluzbieUbogim/ ed
Aldona i Tomasz są ze sobą od 14 lat. Znaczną część tego czasu przeżyli jako osoby bezdomne. Doświadczyli wiele cierpienia, ale nigdy nie stracili nadziei.
Adrian Wawrzyczek
Presja w pracy i w domu, ze strony rodziny i środowiska, a przede wszystkim ta, istniejąca w twojej głowie. Najwyższy czas przestać być jej niewolnikiem. Jak to zrobić?
Bartosz Płaszczyński
Jak mawia ksiądz Jacek Stryczek - góra stoi i ona się nie zmienia. Ale jak człowiek na nią wejdzie, to on się zmieni. Na Camino zmieniasz się z każdym kilometrem, z każdym kolejnym odciskiem.
W pewnym eksperymencie szczur naciska dźwignie, a do jego mózgu płynie prąd. Jest mu dobrze. W końcu pada z wyczerpania. Jaki to ma związek z twoim korzystaniem z Facebooka?
Meszuge
Zaczynałem od jednej szklanki koktajlu Manhattan, a kończyłem, pijąc do półtora litra wódki na dobę. Może nawet więcej, mój model picia często utrudniał mi rozeznanie się w tym względzie...
Na samą myśl o zdrowym odżywianiu robi ci się słabo? Nie masz czasu na gotowanie albo pieniędzy na produkty "bio" i "eko"? Wbrew pozorom nie jest to ani drogie, ani trudne.
Huub Buijssen
Wstyd także jest uczuciem, które prawdopodobnie nie jest Ci obce, gdy masz depresyjnego bliskiego. Aby wyjaśnić, skąd się on bierze, pozwolę sobie najpierw na małą dygresję osobistą.
Gianni i Antonella Astrei, Pierluigi Diano
Nie chodzi o to, żeby snuć skomplikowane wywody i starać się usprawiedliwiać. Dziecku wystarczy kilka najistotniejszych słów.
Ewa Kiedio / DEON.pl i Laboratorium WIĘZI
Rozdźwięk między tym, kim się czujemy, a tym, jak przez pryzmat naszego ciała odbierają nas inni - dręczy nas. Oto na wnętrze tak złożone, zmienne, pełne niuansów i zawiłości nałożony został kształt toporny, ciężki, niewiele mający wspólnego z tamtą bogatą rzeczywistością.
Onet.pl / sz
"Mamy tu do czynienia z regularnym naruszaniem godności osób mających doświadczenie z chorobą psychiczną. To wszystko wielu polityków i komentatorów ma za nic" - ostrzega Adam Bodnar.
Jan Mela / Jerzy Chodorek
"Niektórzy potrzebują dobrego, ciepłego słowa, a inni kopa w tyłek" - o pomaganiu, walce z depresją i Santiago de Compostela opowiada Jan Mela.
Dla katoliczek, z depresją poporodową i stanami lękowymi, przynależność do wspólnoty religijnej może stać się deską ratunku, ale także potencjalnym źródłem poczucia winy, wstydu lub frustracji.
Kiedy młody mężczyzna wywodzi się z rodziny skonfliktowanej lub rozbitej, jego przyszłe ojcostwo od samego początku zostaje w jakiś sposób zranione. Wyraża się to przede wszystkim w jego lękach przed wzięciem odpowiedzialności za rodzinę i za dzieci.
facebook.com/grzegorzkramer/ ed
Poznajcie to miejsce. Pacjenci mówią, że jest tam jak w domu, można poczuć się jak w SPA i zamieszkać z kotem. Jak wygląda Puckie Hospicjum bez księdza Kaczkowskiego?
Anna Browarczyk
Dziewczyna z depresją, zaburzeniami lękowymi, nerwicą i otyłością (w czasie przyjmowania leków psychotropowych i antydepresantów bardzo dużo przytyłam), smutna dziewczyna. Tak jeszcze niespełna rok temu opisałabym samą siebie.
Anna Kaik
Nawet jeśli poczucia własnej wartości nie nabyliśmy w dzieciństwie, nie oznacza to, że jako dorośli nie możemy go sobie wypracować. Jak to zrobić?
Rzeczpospolita/Malwina Użarowska/ed
Podobno już sama myśl o obdarowaniu innych wywołuje stan błogości! Badacze sprawdzili, co dzieje się w trzech obszarach naszego mózgu, kiedy zaspokajamy nie tylko własne potrzeby. Przeczytajcie o pewym nietuzinkowym eksperymencie.
ks. Robert Krzywicki
Mówię do żony alkoholika, że potrzebuje terapii, a ona odpowiada, że przecież on nigdy się na to nie zgodzi i nigdzie nie pójdzie. Ona już nawet nie słyszy, że ja mówię o niej. Jej już nie ma.
Zaczęło się od jednego filmu ze ślubu, który teraz ma prawie milion wyświetleń. Dziś są vlogerami przez duże V. Skąd się wziął "fenomen" Gomułeczków?
Tu się nic nie ułoży "samo". Dzień ślubu nie jest chwilą, kiedy można głęboko odetchnąć: "Uff - mam go!"; "No wreszcie - zdobyłem ją!". Nic bardziej mylnego. Jak poradzić sobie z małżenstwem?
{{ article.description }}