Abp Ryś do pielgrzymów: mówcie innym, że znaleźliście Jezusa

Abp Ryś do pielgrzymów: mówcie innym, że znaleźliście Jezusa
fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube
KAI / pk

Abp Grzegorz Ryś zachęcał dziś pabianickich pielgrzymów do dawania świadectwa ich relacji z Chrystusem. Metropolita łódzki, jak co roku, też przyszedł na Jasną Górę, dziś wita kolejne grupy z archidiecezji łódzkiej. - Nie jesteśmy w stanie dać ludziom wiary, ale jesteśmy w stanie o niej zaświadczyć - podkreślił w homilii.

Rano abp Ryś przewodniczył Mszy św. w kaplicy Matki Bożej z udziałem pabianickich pątników pieszych.

DEON.PL POLECA
Abp Ryś: mówcie innym, że znaleźliście Jezusa

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii, w której Filip przyprowadza do Jezusa Natanaela, abp Rys zachęcał pielgrzymów, by "popatrzeć poza siebie, aby zobaczyć więcej". - Mówcie ludziom "znalazłem Jezusa", w wiarygodny sposób zaproście drugiego do spotkania z Nim, Jezus już sobie dalej poradzi - uwrażliwiał kaznodzieja.

- Poszliście na pielgrzymkę, bo czegoś szukacie, czegoś pragniecie. Zostaliście znalezieni na tej pielgrzymce przez Jezusa, a jeżeli macie to poczucie, to teraz zobaczcie ludzi, którym musicie opowiedzieć o tym, co was spotkało. Ile macie takich ludzi w parafii, których musicie znaleźć, w rodzinie, sąsiedztwie, zakładzie pracy? Trzeba do nich pójść ze świadectwem, że znaleźliśmy Mesjasza, Mesjasz nas znalazł - mówił metropolita łódzki.

DEON.PL POLECA

- My ludziom nie jesteśmy w stanie dać wiary, ale jesteśmy w stanie o niej zaświadczyć - podkreślił abp Ryś.

W 554. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymce dotarło ok. 230 osób. Pielgrzymi z Pabianic pozostają do odpustu Matki Bożej Częstochowskiej.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do pielgrzymów: mówcie innym, że znaleźliście Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.