21 czerwca Ojciec Święty uda się z publicznym odczytem do Neapolu

21 czerwca Ojciec Święty uda się z publicznym odczytem do Neapolu
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / Vatican Insider / kk

Papież udaje się do Neapolu, by wygłosić odczyt na jezuickiej uczelni i promować rozwój teologii dialogującej ze wszystkimi, którzy dbają o wspólny dom.

21 czerwca Ojciec Święty pojedzie do Neapolu, gdzie weźmie udział w spotkaniu na temat "Teologia po Veritatis Gaudium w kontekście śródziemnomorskim", organizowanym przez Papieski Wydział Teologiczny Południowych Włoch - poinformował tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti.

Poinformowano, że papież przybędzie do Neapolu około godziny 9.00. Franciszek zostanie powitany m.in. przez arcybiskupa Neapolu i wielkiego kanclerza wydziału - kardynała Crescenzio Sepe; biskupa Noli, Francesco Marino, oraz przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego, ks. Arturo Sosa Abascala.

Publiczna sesja odbędzie się na placu przed Wydziałem. Papież wygłosi przemówienie dotyczące tematu spotkania; zostanie zaprezentowany dokument o ludzkim braterstwie, który ogłosili Franciszek i imam al-Azhar. Zgodnie ze specjalnym życzeniem papieża, dokument stanie się przedmiotem studiów na tej jezuickiej uczelni.

Pod koniec spotkania papież pozdrowi nauczycieli i zgromadzoną wspólnotę jezuicką, a po obiedzie wczesnym popołudniem powróci do Rzymu.

Przedmiotem konferencji jest konstytucja apostolska "Veritatit Gaudium" poświęcona uniwersytetom i wydziałom kościelnym. Jak podkreśla ks. prof. Pino Di Luccio, wicedziekan Wydziału Teologicznego uczelni, papieski dokument nakreśla horyzont do rozwoju teologii w dialogu ze wszystkimi, którzy dbają o wspólny dom, jakim jest nasza planeta.

"To osoby zaangażowane w budowę społeczeństwa opartego o gościnność, zwłaszcza w stosunku do ludzi zmarginalizowanych i słabych, a także na poszanowaniu różnic. Dialogu z tymi, którzy bez uprzedzeń pragną zrozumieć, jak odnaleźć się w nowym kontekście kulturowym, nieustannie przekształcanym przez coraz bardziej jednolite współżycie ludzi różnych wiar i kultur" - wyjaśnia Di Luccio.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

21 czerwca Ojciec Święty uda się z publicznym odczytem do Neapolu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.