Abp Fisichella zastąpi papieża. Ale nie we wszystkim

Abp Fisichella zastąpi papieża. Ale nie we wszystkim
Papież Franciszek (fot. Grzegorz Gałązka)
KAI/mk

Podczas uroczystości zaplanowanych na najbliższą niedzielę papieża Franciszka, który niedawno przeszedł operację, zastąpi arcybiskup Rino Fisichella.

Chociaż w najbliższą niedzielę przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella zastąpi Franciszka podczas mszy św. celebrowanej z okazji I Dnia Dziadków i Osób Starszych, to jednak papież będzie przewodniczył niedzielnej modlitwie „Anioł Pański” – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Jak zaznaczono, stan papieża nie budzi niepokoju i jest to część normalnej rekonwalescencji. Odprawienie mszy św., która została zaplanowana już kilka miesięcy temu, oznaczałoby noszenie szat liturgicznych i wysiłek chodzenia, siedzenia i stania przez około dwie godziny.

84-letni papież przeszedł operację usunięcia części jelita grubego 4 lipca br. i spędził 11 dni w szpitalu. Od powrotu do Watykanu głównie odpoczywał.

Biuro prasowe Watykanu potwierdza, że w przyszłym miesiącu nadal planowana jest papieska podróż do stolicy Węgier Budapesztu i na Słowację.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis
23,94 zł
39,90 zł

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Abp Fisichella zastąpi papieża. Ale nie we wszystkim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.