Biskupi: jesteśmy głęboko zranieni atakami pewnych osób i obcych sił na Waszą Świątobliwość

Biskupi: jesteśmy głęboko zranieni atakami pewnych osób i obcych sił na Waszą Świątobliwość
(fot. giulio napolitano / shutterstock.com)
KAI / pk

Biskupi Portoryko napisali do papieża Franciszka list, w którym zapewniają go o swojej solidarności i modlitwie w związku z oskarżeniami, jakie pod adresem Ojca Świętego skierował m.in. abp Carlo Maria Viganò.

"Błagamy Ducha Świętego, aby nieustannie Cię chronił i Tobą kierował, pozdrawiamy Cię z Puerto Rico z naszym najgłębszym pragnieniem synowskiego zjednoczenia i solidarności z Twoim Piotrowym Urzędem w zarządzaniu i pasterzowaniu Świętemu Kościołowi Katolickiemu i Apostolskiemu" - napisali portorykańscy biskupi w liście do papieża Franciszka.

Odnieśli się też do niedawnych wydarzeń, które szerokim echem odbiły się w mediach na całym świecie. "Jesteśmy głęboko zranieni atakami pewnych osób i obcych sił na Waszą Świątobliwość oraz na prorockie i apostolskie dzieło, które realizujesz jako Najwyższy Pasterz naszego Kościoła" - podkreślili.

W liście opublikowanym 7 września, hierarchowie zapewnili papieża, że modlą się o dar zdrowia dla niego, a także o siłę do dawania świadectwa, do którego wzywa Chrystus. Wyrazili też przekonanie, że dzieło odnowy Kościoła, którego podjął się papież Franciszek i które trafia wprost do serc wiernych "wystraszyło niektórych karierowiczów w naszym Kościele i niektórych możnych i skłoniło ich do ataku".

Biskupi zapewnili papieża o swojej "pełnej więzi z nauczaniem i całkowitej solidarności z programem kościelnym i misyjnym" wytyczonymi przez Franciszka. Jego samego oraz cały Kościół zawierzyli też opiece Matki Bożej, prosząc by "otoczyła go swoim macierzyńskim płaszczem i chroniła od wszelkich złych mocy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Wons SDS
11,82 zł
16,89 zł

20 rozważań o codziennych wyborach

„Jako osoby wolne żyjemy w napięciu między stanem łaski a stanami pokusy i grzechu. Dzisiejszy świat próbuje przemilczeć to napięcie. Lansuje modele życia bez napięć i bez walki. (…) W...

Skomentuj artykuł

Biskupi: jesteśmy głęboko zranieni atakami pewnych osób i obcych sił na Waszą Świątobliwość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.