Franciszek chwali dotychczasowego dyrektora "L'Osservatore Romano"

Franciszek chwali dotychczasowego dyrektora "L'Osservatore Romano"
(fot. MikeDotta / Shutterstock.com)
KAI / pk

Papież Franciszek wysłał list z podziękowaniami do dotychczasowego dyrektora "L'Osservatore Romano" prof. Giovanniego Marii Viana. Kierował watykańskim dziennikiem od 2007 r. z nominacji Benedykta XVI. Jego następcą został 18 grudnia prof. Andrea Monda.

Franciszek podkreślił, że Vian pełnił swe obowiązki z "wielkodusznym oddaniem i wielką odpowiedzialnością". Wskazał na jego kompetencję, profesjonalizm, a także "wzorowe przylgnięcie do nauczania" Kościoła i "spójne zaangażowanie chrześcijańskie".

Podziękował mu za "cenną współpracę i stałą dyspozycyjność" we wspieraniu reform, szczególnie w dziedzinie komunikacji. - Jestem Panu naprawdę wdzięczny za wierność w przekazywaniu słów papieża - napisał Ojciec Święty.

Pochwalił Viana za "cenny wkład w zwiększenie jakości informacji i danie więcej miejsca głosom, które zasługują na uważne wysłuchanie we wspólnocie kościelnej".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Franciszek chwali dotychczasowego dyrektora "L'Osservatore Romano"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.