Franciszek też zawierzył Maryi drogę Kościoła

Franciszek też zawierzył Maryi drogę Kościoła
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / slo

"W ważnych i trudnych dla Kościoła i ludzkości chwilach Paweł VI zawsze zwracał się do Maryi, polecając Ludowi Bożemu modlić się o Jej wstawiennictwo i ochronę. Prosił Ją zwłaszcza o dar pokoju". Słowa te czytamy w przesłaniu Ojca Świętego na publiczne posiedzenie papieskich akademii.

Było ono poświęcone maryjnemu nauczaniu bł. Pawła VI. Jego główne rysy Franciszek przypomniał w swoim przesłaniu. Zaznaczył, że Papież Montini wielką uwagę przywiązywał do redakcji VIII rozdziału konstytucji soborowej Lumen gentium, w której jest mowa właśnie o Maryi. Datę zakończenia soboru nie przypadkiem wyznaczył na uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Matce Chrystusa poświęcił dwie encykliki i trzy adhortacje.

Opisując maryjne magisterium Pawła VI, Franciszek przyznał, że również i on zawierzył Maryi drogę Kościoła, a w adhortacji Evangelii gaudium wskazał na potrzebę maryjnego stylu ewangelizacji.

"Nie przestawajmy się uczyć od Maryi, podziwiajmy i kontemplujmy Jej piękno, pozwólmy się Jej prowadzić, bo Ona wiedzie nas zawsze do pierwotnego źródła i pełni prawdy, nieskończonego piękna, które jest w Bogu, objawionym w Chrystusie, Synu Ojca i Synu Maryi" - napisał Franciszek do członków papieskich akademii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek też zawierzył Maryi drogę Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.