Kolumbia: media witają papieża Franciszka jako "ambasadora pokoju"

Kolumbia: media witają papieża Franciszka jako "ambasadora pokoju"
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO / POOL)
KAI / pk

Rozpoczęta 6 września wizyta papieża Franciszka w Kolumbii znalazła się w czołówkach wszystkich mediów.

"Dziś przybywa do nas najwyższy przedstawiciel Kościoła katolickiego z orędziem pojednania w silnie spolaryzowanym kraju. W ten sposób Franciszek spełnia swoją obietnicę, że przyjedzie do Kolumbii, aby uczyć pokoju po podpisaniu porozumienia" - doniósł dziennik "El Espectador" na pierwszej stronie pod wielkim tytułem: "Franciszek - ambasador pokoju".

Magazyn "Semana" w swoim internetowym wydaniu na specjalnej stronie na bieżąco informuje o przebiegu papieskiej wizyty w Kolumbii. "Franciszek, człowiek w skórze papieża, który wstrząsnął Kolumbią" - te słowa inaugurują "papieską" stronę portalu. Specjalny numer poświęcony papieżowi opublikowało też papierowe wydanie tygodnika. Na stronie tytułowej wydania widnieje napis: "Franciszek - Superstar".

Największa gazeta Bogoty "El Tiempo" - podobnie jak wszystkie wielonakładowe gazety - odlicza godziny dzielące od wylądowania papieża w stolicy Kolumbii. "Papież przyjeżdża do naszego kraju z orędziem pokoju i pojednania" - czytamy "Il Tiempo" i zacytowało słowa prezydenta Juana Manuela Santosa, że "papież odegrał kluczową rolę w tym, iż poszukiwanie pokoju nie zostało zaprzepaszczone".

Wydawana w Medellin gazeta "El Colombiano" ciesząc się, że papież już w piątek odwiedzi miasto, w komentarzu zatytułowanym "Pokój - wkład papieża w Kolumbii" pisze: "Franciszek przybywa do Kolumbii w nadziei, że jego wizyta służy pojednaniu wszystkich Kolumbijczyków i przynosi przesłanie, stanowiące motywację dla wszystkich obrońców pokoju, by kontynuowali swoją pracę".

DEON.PL POLECA

Dziennik "El Pais" wychodzący w milionowym mieście Cali, opatrzył pierwsza stronę tytułem: "Historyczna wizyta papieża w Kolumbii - dziś Franciszek przybywa do Bogoty".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Kolumbia: media witają papieża Franciszka jako "ambasadora pokoju"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.