"Mimo różnic wszyscy jesteśmy dziećmi Boga"

"Mimo różnic wszyscy jesteśmy dziećmi Boga"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr

"Z przynależności do Chrystusa wynika, że we wspólnotach chrześcijańskich - diecezjach, parafiach, stowarzyszeniach i ruchach - różnice nie mogą zaprzeczać faktowi, że wszyscy, przez chrzest, mamy tę samą godność: wszyscy w Jezusie Chrystusie jesteśmy dziećmi Bożymi" - przypomniał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Nawiązując do dzisiejszej Mszy św. z nowymi kardynałami jaką odprawił w bazylice św. Piotra przed południem i wczorajszego konsystorza na którym kreował 19 nowych kardynałów papież zwrócił uwagę, że oba wydarzenia dały okazję "doświadczenia powszechności Kościoła".

DEON.PL POLECANawiązując do czytań dzisiejszej niedzieli papież zwrócił uwagę, że św. Paweł wyjaśnia nam, że "wspólnota nie należy do apostołów, ale to oni należą do wspólnoty, jednakże cała wspólnota należy do Chrystusa!"

Ojciec Święty podkreślił, że z tej przynależności wynika, że we wspólnotach chrześcijańskich - diecezjach, parafiach, stowarzyszeniach i ruchach - różnice nie mogą zaprzeczać faktowi, że wszyscy, przez chrzest, mamy tę samą godność: wszyscy w Jezusie Chrystusie jesteśmy dziećmi Bożymi. "Ci, którzy otrzymali posługę kierownictwa, głoszenia, udzielania sakramentów nie powinni uważać się za właścicieli specjalnych uprawnień, lecz oddać się na służbę wspólnoty, pomagając jej iść z radością drogą świętości" - powiedział Franciszek.

Nawiązując do dzisiejszej Mszy św. z nowymi kardynałami jaką odprawił w bazylice św. Piotra przed południem i wczorajszego konsystorza na którym kreował 19 nowych kardynałów papież zwrócił uwagę, że oba wydarzenia dały okazję "doświadczenia powszechności Kościoła, dobrze wyobrażaną przez różnorodne pochodzenie członków Kolegium Kardynalskiego, zgromadzonych w ścisłej jedności wokół Następcy Piotra". "Niech Pan obdarzy nas łaską pracowania na rzecz jedności Kościoła" - powiedział Ojciec Święty.

Zachęcił, aby wydarzenia liturgiczne i świąteczne, które mieliśmy okazję przeżyć podczas tych dwóch ostatnich dni, umocniły w nas wszystkich wiarę, miłość do Chrystusa i do Jego Kościoła!"

"Zachęcam was także do wspierania tych pasterzy i towarzyszenia im modlitwą, aby zawsze gorliwie prowadzili powierzony im lud, okazując wszystkim łagodność i miłość Pana. Wszyscy razem, biskupi, prezbiterzy, osoby konsekrowane i wierni świeccy powinniśmy ofiarować świadectwo Kościoła wiernego Chrystusowi, ożywianego pragnieniem służenia braciom i gotowego do wyjścia z prorocką odwagą naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom duchowym ludzi naszych czasów" - powiedział papież.

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański papież pozdrowił wszystkich obecnych pielgrzymów, szczególnie tych przybyłych z okazji konsystorza, by towarzyszyć nowym kardynałom. "Dziękuję też bardzo delegacjom oficjalnym poszczególnych państw, które zechciały być obecne podczas tego wydarzenia" - powiedział papież.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Mimo różnic wszyscy jesteśmy dziećmi Boga"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.